Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK ma zastrzeżenia do przejęcia Multimediów przez Vectrę

UOKiK zaznaczył, że zastrzeżenia nie przesądzają o końcowym rozstrzygnięciu postępowania

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystosował zastrzeżenia do przejęcia przez Vectrę konkurencyjnego operatora Multimedia Polska, choć ten jesienią poinformował, że odstąpił od planowanej transakcji.

"Nasze analizy wskazują, że koncentracja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na dwóch rynkach: dostępu do płatnej telewizji w 21 miastach w Polsce i internetu stacjonarnego w 29 miejscowościach. Dlatego przedstawiliśmy Vectrze zastrzeżenia do koncentracji" - przekazał wiceprezes UOKiK Michał Holeksa. Urząd zaznaczył, że zastrzeżenia nie przesądzają o końcowym rozstrzygnięciu postępowania.

Vectra przekazała "Presserwisowi", że złożyła merytoryczną odpowiedź, wspartą dodatkową analizą wyspecjalizowanej firmy doradczej. - Wierzymy, że zakres i charakter zastrzeżeń, wsparty tak silną argumentacją z naszej strony, ulegnie istotnemu zmniejszeniu i w niedługim czasie otrzymamy zgodę prezesa UOKiK na przeprowadzenie transakcji - stwierdza Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Wstępne porozumienie w sprawie sprzedaży Vectra i Multimedia Polska podpisały pod koniec sierpnia 2018 roku. Pod koniec września Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w tej sprawie. W listopadzie większościowi akcjonariusze i zarząd Multimedia Polska poinformowali, że odstąpili od planowanej transakcji.

Vectra na koniec 2018 roku miała 1,004 mln abonentów, a Multimedia Polska na koniec 2017 roku - 752,7 tys. (operator nie opublikował wyników za 2018 rok).

(KOZ, 08.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.