Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Danuta Holecka szefową "Wiadomości"

Danuta Holecka pozostanie prowadzącą "Wiadomości" (screen Wiadomosci.tvp.pl)

Danuta Holecka została szefową "Wiadomości" TVP 1. Jak się dowiedzieliśmy, w środę podpisała umowę, a w poniedziałek ma zostać oficjalnie przedstawiona zespołowi jako szefowa.

O awansie Holeckiej pierwszy poinformował serwis Dorzeczy.pl. Już wcześniej proponowano jej kierowanie "Wiadomościami", ale dopiero teraz się zgodziła. Dziennikarka pozostanie prowadzącą "Wiadomości". Nadal ma także być jednym z gospodarzy "Minęła 20" w TVP Info.

"Wiadomości" nie miały szefa od sierpnia 2018 roku, kiedy Jarosław Olechowski został dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jako szef TAI dalej sprawował jednak nadzór nad programem. Olechowski jest także jednym z wydawców "Wiadomości".

Danuta Holecka z Telewizją Polską związana jest od lat 90. Do prowadzenia "Wiadomości" wróciła po ponadpięcioletniej przerwie w połowie stycznia 2016 roku, gdy zmieniły się władze TVP. Stała się jedną z twarzy "Wiadomości" krytykowanych za manipulacje. Holecka nazywana jest ulubienicą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Dziennik Gazeta Prawna" w 2017 roku podawał, że dziennikarka miesięcznie zarabia 40 tys. zł.

(KOZ, 24.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Sitek pod koniec czerwca poprowadzi program w TVP 3 Gdańsk

Program Łukasza Sitka pojawi się w TVP 3 Gdańsk

Łukasz Sitek od końca czerwca ma prowadzić nowy program w TVP 3 Gdańsk - dowiedział się "Presserwis". W lutym 2018 roku "Gazeta Wyborcza" opisała, jak w pociągu miał grozić mundurowym i pracownikom PKP Intercity, że ich "załatwi", pokazując legitymację dziennikarską TVP.

Łukasz Sitek zasłynął z przeprowadzania stronniczych sond ulicznych dla TVP Info. Gdy protestowali lekarze rezydenci, pytał: "Czy lekarze klepią biedę?”. We wrześniu 2017 roku gonił z mikrofonem za prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem po jego wyjściu z sejmu, zadając mu liczne pytania, oskarżając i atakując.

Po zdarzeniu z lutego 2018 roku i artykule w "GW" dziennikarz został oskarżony o znieważenie funkcjonariuszy publicznych będących na służbie (w tym wypadku chodzi o policjanta i dwóch funkcjonariuszy SOK) i publiczne znieważenie osoby (chodzi o kierownika pociągu). Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Rejonowym w Gdańsku. Najbliższe rozprawy wyznaczono na 12 i 15 lipca. 

Wcześniej planowano, że program Sitka zadebiutuje w ramówce gdańskiego oddziału w marcu. Jego premierę przesunięto jednak na koniec czerwca. Poprzednio Sitek był jednym z prowadzących "Pogotowie samorządowe" i reporterem "Panoramy" w TVP 3 Gdańsk.

(KOZ, 25.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.