Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nielsen za badanie oglądalności chce od TVP 9,32 mln zł

Poprzednia, czteroletnia umowa TVP z Nielsenem opiewała na 36,9 mln zł (fot. Pinho/ Unsplash)

Nielsen Audience Measurement za roczne dostarczanie danych telemetrycznych chce od Telewizji Polskiej 9,32 mln zł brutto.

W środę minął termin składania ofert w drugim przetargu TVP na badania oglądalności. Ofertę jako jedyny złożył Nielsen, który w pierwszym postępowaniu nie wziął udziału. "Warunki umieszczone przez TVP w nowej dokumentacji przetargowej zmieniły się w porównaniu do procesu ogłoszonego przez nadawcę publicznego w lutym tego roku i są zgodne z praktyką oraz standardami rynkowymi" - oświadczył Nielsen.

TVP szukała firmy, która będzie badać jej oglądalność przez 12 miesięcy. Wykonawca ma pobierać dane z co najmniej 2350 mierników zainstalowanych w przynajmniej 1750 gospodarstwach domowych. TVP chce otrzymywać dane z co najmniej 157 stacji minuta po minucie.

Poprzednia, czteroletnia umowa TVP z Nielsenem opiewała na 36,9 mln zł i obowiązuje do 9 kwietnia. Jej roczny koszt wynosił 9,22 mln zł.

(KOZ, 04.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski odpowiada RPO ws. zablokowania przez TVP Info użytkownika Twittera

Prezes TVP Jacek Kurski argumentuje, że wpis "miał cechy nie tylko obraźliwe, ale także zniesławiające" (fot. Simona Supino/"Press")

Porównanie redaktora naczelnego portalu Tvp.info Samuela Pereiry do rzecznika rządu PRL Jerzego Urbana było przyczyną zablokowania przez TVP użytkownika Twittera - wynika z odpowiedzi prezesa TVP Jacka Kurskiego do Rzecznika Praw Obywatelskich.

W październiku 2018 roku kanał TVP Info na Twitterze zamieścił fragment nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele, opatrzony podpisem: "A jak z taśmą radzą sobie koledzy Rafała Trzaskowskiego?”

Na wpis odpowiedział użytkownik Mandark, zwracając się bezpośrednio do Samuela Pereiry: "Samuel, ty przejdziesz do historii. Ty przebiłeś chłopie Urbana". Następnie jego konto zostało zablokowane na Twitterze przez TVP Info i nie miał już dostępu do publikowanych na nim wpisów.

W odpowiedzi na skargę skierowaną do zarządu TVP telewizja wyjaśniła, że administrator konta miał prawo zablokować użytkownika, ponieważ post miał obraźliwy wydźwięk.

O wyjaśnienia w tej sprawie zwrócił się do TVP Rzecznik Praw Obywatelskich. Prezes TVP Jacek Kurski odpisał, że wpis "miał cechy nie tylko obraźliwe, ale także zniesławiające". Dodał, że decyzja o zablokowaniu konta użytkownika "była w pełni uzasadniona, gdyż debata publiczna nie powinna polegać na obrzucaniu niezasłużonymi inwektywami swoich adwersarzy lub osób o innych poglądach".

"Czyli TVP info może nazywać mnie hejterem, trollem i to się mieści w obrębie debaty publicznej a ja nie mogę przyrównać Pana Pereiry do Urbana za podłą manipulację w materiale o @trzaskowski_" - skomentował na Twitterze Mandark.  

(KOZ, 04.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.