Dział: PRASA

Dodano: Marzec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piąta edycja konkursu dla dziennikarzy „Uzależnienia XXI wieku”

Uczestnicy konkursu podejmują tematy związane z codziennymi zmaganiami ludzi uzależnionych m.in. od hazardu (fot. Michał Parzuchowski/Unsplash.com)

Fundacja Inspiratornia po raz piąty zaprasza dziennikarzy prasowych, internetowych, radiowych i telewizyjnych do udziału w konkursie poświęconym współczesnym uzależnieniom.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat współczesnych uzależnień, m.in. uzależnienia od gier komputerowych, seksu, pracy, zakupów lub hazardu. W poprzednich edycjach dziennikarze nadesłali łącznie 170 prac, w których podejmowali tematy związane z codziennymi zmaganiami ludzi uzależnionych. – Uważamy, że najważniejsze w poruszaniu problematyki współczesnych uzależnień jest pokazanie, że problem ma miejsce tu i teraz. Nie kiedyś i gdzieś w innym kraju czy innej kulturze, ale tu, w Polsce w 2019 roku. Taki reportaż czy tekst publicystyczny staje się dzięki temu wyjątkowo sugestywny – mówi inicjatorka konkursu Maja Ruszpel.

Preferowanymi formami dziennikarskimi konkursowych prac są: reportaż, pogłębiony wywiad oraz artykuł publicystyczny. Jurorzy przyznają tradycyjnie trzy nagrody główne oraz wyróżnienia. Dodatkowo, z okazji jubileuszu konkursu, nagrodzona zostanie praca opublikowana w mediach lokalnych.

Nabór prac potrwa do 7 października. Konkurs zakończy gala w warszawskim klubie Wrzenie Świata. Patronem medialnym konkursu jest magazyn "Press". Więcej informacji: www.fundacja-inspiratornia.pl.

(PAZ, 19.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.