Dział: PRASA

Dodano: Marzec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piąta edycja konkursu dla dziennikarzy „Uzależnienia XXI wieku”

Uczestnicy konkursu podejmują tematy związane z codziennymi zmaganiami ludzi uzależnionych m.in. od hazardu (fot. Michał Parzuchowski/Unsplash.com)

Fundacja Inspiratornia po raz piąty zaprasza dziennikarzy prasowych, internetowych, radiowych i telewizyjnych do udziału w konkursie poświęconym współczesnym uzależnieniom.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat współczesnych uzależnień, m.in. uzależnienia od gier komputerowych, seksu, pracy, zakupów lub hazardu. W poprzednich edycjach dziennikarze nadesłali łącznie 170 prac, w których podejmowali tematy związane z codziennymi zmaganiami ludzi uzależnionych. – Uważamy, że najważniejsze w poruszaniu problematyki współczesnych uzależnień jest pokazanie, że problem ma miejsce tu i teraz. Nie kiedyś i gdzieś w innym kraju czy innej kulturze, ale tu, w Polsce w 2019 roku. Taki reportaż czy tekst publicystyczny staje się dzięki temu wyjątkowo sugestywny – mówi inicjatorka konkursu Maja Ruszpel.

Preferowanymi formami dziennikarskimi konkursowych prac są: reportaż, pogłębiony wywiad oraz artykuł publicystyczny. Jurorzy przyznają tradycyjnie trzy nagrody główne oraz wyróżnienia. Dodatkowo, z okazji jubileuszu konkursu, nagrodzona zostanie praca opublikowana w mediach lokalnych.

Nabór prac potrwa do 7 października. Konkurs zakończy gala w warszawskim klubie Wrzenie Świata. Patronem medialnym konkursu jest magazyn "Press". Więcej informacji: www.fundacja-inspiratornia.pl.

(PAZ, 19.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orlen w najbliższych tygodniach podejmie decyzję ws. Ruchu

Według wcześniejszych zapowiedzi inwestor powinien przejąć Ruch najpóźniej do końca czerwca (fot. materiały prasowe)

Na 15 kwietnia zaplanowano zgromadzenia wierzycieli Ruchu, których celem jest przegłosowanie planu restrukturyzacyjnego tej zadłużonej spółki. To oznacza, że do tego czasu powinna zapaść decyzja Orlenu dotycząca ewentualnego przejęcia dystrybutora.

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyły się spotkania władz Ruchu i przedstawicieli Alior Banku z wydawcami, którzy są wierzycielami dystrybutora prasy. W styczniu Alior uzyskał zgodę UOKiK na przejęcie tonącego w długach wobec wydawców Ruchu. Zainteresowany jest tym Orlen, który prowadzi w spółce badanie due diligence.

Ruch na spotkaniu zapewnił wierzycieli, że "proces ten jest już na zaawansowanym etapie" i spodziewa się złożenia oferty Orlenu na zakup całości przedsiębiorstwa. Przedstawiciele dystrybutora podkreślali, że chociaż spółka wciąż przynosi straty, to został zahamowany trend spadkowy, jeśli chodzi o sieć i nadziały prasy. Poza tym przygotowywany jest biznesplan dla potencjalnego inwestora, ale jego szczegóły mają być przedstawiane już podczas indywidualnych rozmów z wydawcami.

Zaznaczono, że 15 kwietnia mają się odbyć zgromadzenia wierzycieli, którzy będą głosować nad ewentualnym przyjęciem planu restrukturyzacyjnego Ruchu. Wydawcy spodziewają się, że do tego czasu będzie już znana decyzja Orlenu o ewentualnym przejęciu Ruchu. - Spotkanie służyło przedstawieniu przez władze Ruchu aktualnej sytuacji spółki, działań podjętych w celu restrukturyzacji i informacji o przygotowaniu spółki pod inwestora. Daje to pewną nadzieję na powodzenie całej sprawy, ale to zależy od tego, jakie będą warunki nowego inwestora i czy będą one zaakceptowane przez wydawców - tłumaczy Marek Frąckowiak, dyrektor generalny Izby Wydawców Prasy.

Jak już informowaliśmy, plan naprawy Ruchu zakłada wydzielenie dwóch zorganizowanych części przedsiębiorstwa (detalicznej i kolportażowej) w celu ich sprzedaży. Jednym z zainteresowanych była Poczta Polska, ale na początku marca się wycofała. Due diligence przeprowadza obecnie tylko Orlen. - Proces wciąż trwa - mówi Joanna Zakrzewska, rzeczniczka prasowa koncernu. 

Według wcześniejszych zapowiedzi formalna transakcja dotycząca Ruchu powinna zostać przeprowadzona najpóźniej do końca czerwca.

(SK, 19.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.