Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paczuska w zarządzie TVP, Staniszewski odwołany z zarządu Polskiego Radia

Rada Mediów Narodowych zdecydowała o zmianach w zarządzie TVP (fot. materiały prasowe)

Rada Mediów Narodowych zdecydowała w czwartek o zmianach w zarządach Telewizji Polskiej i Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis".

Z zarządu TVP odwołany został Maciej Stanecki. Do władz spółki powołani zostali natomiast: Marzena Paczuska i Piotr Pałka. Stanowisko prezesa TVP zachował Jacek Kurski.

Marzena Paczuska do tej pory była doradczynią prezesa TVP ds. publicystyki i informacji, a Piotr Pałka do czerwca 2018 r. pracował w biurze programowym TVP. 

- Prezydent Andrzej Duda postawił ultimatum: podpisze ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych, jeśli dojdzie do zmiany w zarządzie TVP - mówi jeden z informatorów "Presserwisu". Ustawa od 26 lutego czeka na podpis prezydenta. Duda i jego otoczenie od dłuższego czasu mieli zastrzeżenia do telewizji publicznej.

RMN odwołała również Mariusza Staniszewskiego z zarządu Polskiego Radia. Zarząd spółki jest jednoosobowy, prezesem spółki pozostaje Andrzej Rogoyski.

(KOZ, 14.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Za kilka dni Disney przejmie aktywa 21st Century Fox

Disney wydał na biznesy 21st Century Fox 71,3 mld dol. (fot. pixabay.com)

W przyszłym tygodniu koncern medialny Disney formalnie przejmie kluczowe biznesy swojego konkurenta - 21st Century Fox.

Transakcja zostanie sfinalizowana 20 marca, po 15 miesiącach od jej ogłoszenia. Disney zostanie właścicielem m.in. grup telewizyjnych FX, National Geographic i Star TV, studia filmowego 20th Century Fox, a także 30-proc. pakietu udziałów w serwisie streamingowym Hulu. Pozostałe biznesy z portfolio koncernu Ruperta Murdocha (m.in. Fox Broadcasting Network, Fox News, Fox Business Network i Fox Sports) trafią do nowej firmy o nazwie Fox.

Wartość transakcji to 71,3 mld dol.

(LL, 14.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.