Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paczuska doradcą prezesa TVP ds. publicystyki i informacji

Marzena Paczuska ma doradzać Jackowi Kurskiemu (fot. Simona Supino / Press)

Marzena Paczuska została doradcą prezesa Telewizji Polskiej do spraw publicystyki i informacji - czytamy w oświadczeniu TVP.

Marzena Paczuska miała spotkać się z Jackiem Kurskim, prezesem TVP i rozmawiać o nowych propozycjach pracy. Kurski miał przygotowane dla niej dwie oferty. - Niezwykle cenię panią dyrektor. Wyjaśnimy sobie kwestie sporne. Przygotowałem dla niej dwa stanowiska. Jedno bardziej zajmujące od drugiego, oba jednak prestiżowe - mówił "Presserwisowi" i Press.pl Jacek Kurski.

7 września br., nocą, już po spotkaniu, na stronach Centrum Informacji TVP opublikowano oświadczenie, z którego wynika, że Paczuska została doradcą prezesa Telewizji Polskiej do spraw publicystyki i informacji.

"Pierwszym projektem, który zostanie jej powierzony do monitorowania i rozwoju to anglojęzyczny kanał informacyjny. Zarząd TVP wyraża zadowolenie z kontynuacji współpracy z redaktor Marzeną Paczuską" - podała TVP. 

Przypomnijmy, że Paczuska została wysłana na urlop, a dzień po wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl, w którym powiedziała: "Nie ma takiego urlopu, z którego się nie wraca", straciła stanowisko, choć formalnie nadal dowodziła redakcją "Wiadomośći". Jej obowiązki przejął najpierw Grzegorz Pawelczyk, a potem Jarosław Olechowski.

Paczuska o swojej sytuacji dowiedziała się z tweeta Klaudiusz Pobudzina, szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. "Etatowych dziennikarzy, pracowników TVP - zwalniają na TT... -:) Super" - tak skomentowała na Twitterze odwołanie ze stanowiska. (TAD)

(TAD, 08.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP uruchomi anglojęzyczny kanał informacyjny

(fot. pixabay.com)

Telewizja Polska uruchomi anglojęzyczny kanał informacyjny. Nad rozwojem projektu czuwać ma Marzena Paczuska.

Marzena Paczuska, do niedawna szefowa "Wiadomości" TVP 1, została doradcą prezesa Telewizji Polskiej do spraw publicystyki i informacji. 

Jak się okazuje, to ważne stanowisko, bo Paczuska ma pracować przy projekcie rozwoju nowego kanału informacyjnego Telewizji Publicznej.  Będzie to stacja skierowana do widzów obcojęzycznych. "Pierwszym projektem, który zostanie jej powierzony [Marzenie Paczuskiej - przyp. red.] do monitorowania i rozwoju to anglojęzyczny kanał informacyjny" - poinformowała TVP.

O Marzenie Paczuskiej w ostatnim miesiącu było bardzo głośno. O niej i zamieszaniu wokół stanowiska szefa "Wiadomości" piszemy m.in. tu. (TAD)

 

(TAD, 08.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo