Dział: PRASA

Dodano: Luty 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gremi Media zwiększa odpis na należności Ruchu

W styczniu zarząd Ruchu przedstawił wierzycielom szczegóły planu restrukturyzacji spółki (fot. materiały prasowe)

Gremi Media SA, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej”, zdecydowało o zwiększeniu odpisu od tegorocznego wyniku finansowego na należności przeterminowane od Ruchu do ok. 3,9 mln zł z 2,45 mln zł, w związku ze złożeniem do sądu przez Ruch aktualizacji propozycji układowych - podała spółka w komunikacie.

"Wysokość odpisu aktualizującego została zwiększona z kwoty 50 proc. należności przeterminowanych do kwoty 80 proc., tj. 3,92 mln zł, co oznacza zwiększenie odpisu aktualizacyjnego o kwotę 1,47 mln zł" - napisano w komunikacie Gremi Media SA.

Zarząd Gremi Media SA poinformował, że  nadal podejmuje działania w celu odzyskania należnych płatności.

Ruch w sierpniu ub.r. złożył w sądzie wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. W styczniu zarząd Ruchu przedstawił wierzycielom szczegóły planu restrukturyzacji spółki.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 13.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.