Dział: PRASA

Dodano: Luty 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Protest w siedzibie Agory. Z manifestującymi rozmawiał Jarosław Kurski

Uczestnicy manifestacji tuż przy wejściu do siedziby Agory rozdawali z kartki z oświadczeniem oraz skandowali i prezentowali hasła (fot. Press.pl)

Kilkoro aktywistów protestowało w piątek po południu w siedzibie Agory. Domagali się „przeprosin oraz zadośćuczynienia” za opinie dziennikarzy „Gazety Wyborczej” opublikowane po tym, jak demonstranci pod siedzibą TAI utrudniali wyjazd Magdalenie Ogórek. Do manifestujących przyszedł m.in. Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego dziennika.

Uczestnicy manifestacji tuż przy wejściu do siedziby Agory rozdawali z kartki z oświadczeniem zatytułowanym „»Atak« na Ogórek, czy atak medialnej paniki?” oraz skandowali i prezentowali hasła m.in. „Dziennikarze, a nie plotkarze” „Dość symetryzmu”, „60 pogróżek na godzinę” „Profesjonalizm zamiast moralizowania”.

W oświadczeniu napisano m.in. „bawi nas obecne umywanie rąk przez media liberalne, oburzone propagandowymi atakami TVP. To właśnie te media jako pierwsze podsyciły i rozgrzały atmosferę linczu”.

Press

Manifestujący wyjaśnili, że chodzi o tekst Wojciecha Czuchnowskiego, który opublikowano w niedzielę po południu, zatytułowany „Nienawiść to droga do zła. List do Pani Elżbiety Podleśnej” oraz tweet Dominiki Wielowieyskiej, w którym napisała, że zachowanie demonstrantów wobec Magdaleny Ogórek miało cechy linczu.

„Protestujemy pod TVP, ale i w siedzibie »Gazety Wyborczej«, która ponosi bezpośrednio współwinę z mediami prawicowymi i »publicznymi« za setki gróźb karalnych, jakie docierają do naszych przyjaciółek i przyjaciół. Są to groźby pobicia, gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, zabójstwa i napaści. Boją się one i oni wyjść z domu, boją się zalogować na maila, boją się w końcu stracić pracę i prywatność” - napisano w oświadczeniu, które rozdawano w piątek w siedzibie Agory.

Manifestujących do opuszczenia budynku najpierw próbowała przekonać ochrona, a następnie  przedstawicielka zarządcy budynku. Do protestujących przyszli Jarosław Kurski, Wojciech Maziarski oraz Bartosz T. Wieliński. Na pytanie dziennikarzy, czego manifestanci oczekują, usłyszeli odpowiedź: „przeprosin i zadośćuczynienia”. Wymiana zdań trwała ok. 15 minut.

- Wysłuchałem tych zastrzeżeń do publikacji Wojtka Czuchnowskiego i Dominiki Wielowieyskiej. Wszystko odbyło się pokojowo, w duchu troski o jakość debaty publicznej. Okazałem życzliwość, przywitałem się i pożegnałem z każdym. W takich momentach należy przede wszystkim okazywać ludziom szacunek - powiedział Press.pl Jarosław Kurski.

(PAZ, 08.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Luty 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trener Legii Warszawa nie pozwolił dziennikarce na zadawanie pytań

Koprowiak powiedziała, że zachowanie trenera świadczy o braku szacunku wobec kibiców (fot. screen YouTube.com / Legia Warszawa)

Trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto podczas konferencji prasowej powiedział do Izy Koprowiak z "Przeglądu Sportowego" (Ringier Axel Springer Polska), że nie może zadawać pytań. Zachowanie trenera skrytykowali inni dziennikarze sportowi.

Na konferencji prasowej przed meczem 21. kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą Płock. Koprowiak zadała pytanie o to, jak drużyna zmieniła się od ostatniego spotkania z Zagłębiem Sosnowiec, nad czym pracowała i jak zaprezentuje się w najbliższej rozgrywce.

– Dopóki nie będziesz respektować Legii, moich piłkarzy i sztabu nie będziesz zadawać mi pytań. Możesz tu być i słuchać, ale nie będziesz pytać – odpowiedział dziennikarce Ricardo Sa Pinto.

Koprowiak zwróciła uwagę, że jako przedstawicielka "Przeglądu Sportowego" zadaje pytania także w imieniu kibiców, którzy chcieliby poznać odpowiedzi. – W tym momencie trener ignoruje kibiców – stwierdziła. – Trener zdania nie zmieni, bardzo prosimy o kolejne pytanie – odparł krótko Bartosz Zasławski, przedstawiciel biura prasowego Legii.

Zachowanie trenera Legii skrytykowali na Twitterze dziennikarze sportowi. "Krótko. Iza to rzetelna i bardzo dobra dziennikarka. Zachowanie trenera: dno. Znowu" – napisał Mateusz Skwierawski z Wirtualnej Polski."

"Ignorowanie/karanie dziennikarza/nie odpowiadanie na pytania podczas konferencji za to, że pisze niewygodne teksty dla trenera/zawodnika/klubu jest bardzo słabe, małostkowe i dziecinne. Trener Sa Pinto zachował się poniżej wszelkich standardów" - skomentował z kolei Maciej Wąsowski z "Przeglądu Sportowego". Podkreślił też, że sprawą powinna zająć się komisja ds. mediów i marketingu PZPN.

(KW, 09.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.