Dział: INTERNET

Dodano: Luty 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet.pl: prezesem stowarzyszenia „Wiosna” został znajomy ks. Stryczka

Ks. Jacek Stryczek stracił funkcję po publikacji w Onecie reportażu "Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce" (screen: Onet.pl)

Joanna Sadzik nie jest już prezesem Stowarzyszenia "Wiosna". Jej stanowisko zajął ks. Grzegorz Babiarz, znajomy ks. Jacka Stryczka – dowiedział się Onet.pl.

Sadzik przejęła zarządzanie stowarzyszeniem w październiku ub.r. po tym, jak do dymisji podał się ks. Stryczek. Odszedł po publikacji w Onecie reportażu Janusza Schwertnera "Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce". Autor opisał, jak kierujący stowarzyszeniem ks. Stryczek stosuje mobbing wobec pracowników stowarzyszenia.

Według ustaleń Janusza Schwertnera i Dawida Serafina, Sadzik została odwołana w pierwszej minucie walnego zgromadzenia, które odbyło się w poniedziałek wieczorem. Wniosek o jej odwołanie złożyły osoby kojarzone z ks. Stryczkiem. „Zaraz po odwołaniu Sadzik zaproponowano, aby stery stowarzyszenia objął ksiądz Grzegorz Babiarz. Jak się okazało, czekał on pod drzwiami sali, w której odbywało się walne zgromadzenie. Co ciekawe, ksiądz Babiarz to znajomy księdza Stryczka. Krakowska kuria o przejęciu władzy przez księdza Grzegorza Babiarza dowiedziała się po rozmowie z Onetem” - podaje portal.

(PD, 05.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.