Dział: PRASA

Dodano: Luty 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka "DGP" dostała "życzliwe" ostrzeżenie, aby nie zajmować się tematem

Na służbowy numer dziennikarki przyszła wiadomość od anonimowego nadawcy (screen Youtube/ MagazynPress)

Karolina Baca-Pogorzelska z „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) otrzymała SMS, którego anonimowy nadawca zasugerował jej, aby „dała sobie spokój” z tematem.

W poniedziałek 28 stycznia na jej służbowy numer przyszła wiadomość od anonimowego nadawcy.

- Nie wiem i nie domyślam się, kto mógł ją wysłać. W dalszej części, której nie upubliczniłam, nadawca podaje nazwiska wprost sugerujące, o jaki temat chodzi, a nie chcę go na razie zdradzać - mówi dziennikarka „Presserwisowi”.

Baca-Pogorzelska powiadomiła o tej sprawie przełożonych, a w weekend opublikowała tweeta z krótkim fragmentem wiadomości. Twierdzi, że nadawca SMS zwraca się do niej per pani i nie grozi jej, lecz sugeruje, aby zostawiła temat, bo „tak będzie lepiej”. Jak przyznaje dziennikarka, to drugi SMS tego typu, jako otrzymała w swojej karierze.

Dziennikarka „DGP” zapewnia, że otrzymana wiadomość nie powstrzyma jej przed dokończeniem tematu. Nie zgłosi jednak sprawy na policję, ale poinformuje o niej ABW i CBA.

Baca-Pogorzelska zajmuje się tematyką górniczą i energetyczną. W 2018 roku wspólnie z Michałem Potockim otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne za cykl o imporcie antracytu wydobywanego w okupowanym Donbasie.

(PAZ, 04.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.