Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Baca-Pogorzelska: „Opłaciło się zarywać noce"

Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki pracują w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (screen: Youtube.com/MagazynPress)

Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”) przez 1,5 roku napisali ponad 40 tekstów w ramach cyklu o imporcie antracytu wydobywanego w okupowanym Donbasie, za który otrzymali nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne.

Autorzy opisali, jak wygląda antracytowy biznes i jakimi drogami węgiel z Donbasu trafia do Unii Europejskiej.

Dziennikarze „DGP” otrzymali czeki o równowartości 5 tys. zł oraz smartfony Huawei Mate 20 Pro, a także ultrabooka Huawei MateBook X Pro ufundowane przez Huawei Polska.

- Jest to nagroda za ogrom pracy. Często musieliśmy zasuwać do nocy. Mam teraz poczucie, że było warto, bo zostaliśmy zauważeni i docenieni - powiedział Michał Potocki.

- Sprostuję: nie do nocy, ale czasami do rana. Jednak te zarwane noce opłaciły się - dodała Karolina Baca-Pogorzelska.

(PAZ, 12.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Michalak z nagrodą za najlepszy reportaż radiowy

Katarzyna Michalak i Jacek Warda, wnuk Ludwika Czugały, bohater nagrodzonego reportażu (screen: Youtube.com/MagazynPress)

„Człowiek, którego nie znałem” - to reportaż Katarzyny Michalak (Radio Lublin), za który otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii Reportaż Radiowy.

Opowiada o tym, jak wnuk Ludwika Czugały, współzałożyciela UMCS, szuka prawdy o swoim dziadku, który został zabity przez żołnierzy wyklętych.

- Praca nad tym reportażem uświadomiła mi, że dramat wojny bratobójczej nie może być tematem czy materią mitologii narodowej. Jeżeli tak się dzieje, to ta wojna bratobójcza i podział nigdy się nie kończą - podkreśla Katarzyna Michalak.

Autorka otrzymała czek o równowartości 5 tys. zł oraz smartfon Huawei Mate 20 Pro ufundowane przez Huawei Polska.

(PAZ, 12.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.