Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK zgodził się na przejęcie Ruchu przez Alior Bank

Alior był jednym z największych wierzycieli Ruchu (mat. pras.)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Ruch SA przez Alior Bank.

Wniosek w tej sprawie trafił do Urzędu 28 grudnia. Ponieważ obie firmy nie działały na tych samych polach pozytywna decyzja zapadła miesiąc później. Alior był dotychczas jednym z największych wierzycieli Ruchu. Od pewnego czasu zaangażowanym w restrukturyzację dystrybutora. Ruch ma także wielomilionowe zaległości wobec wydawców prasy.

- Intencją wniosku o koncentrację jest umożliwienie Alior Bankowi przejęcie akcji kolportera w celu ich dalszej odsprzedaży na rzecz inwestora lub inwestorów. Ewentualna koncentracja będzie czasowa i dokonana wyłącznie na potrzeby wsparcia procesu restrukturyzacji – informował nas na początku stycznia Krzysztof Bachta, wiceprezes kierujący pracami zarządu Alior Banku. Bank dodatkowo zapewniał, że w pierwszym kwartale 2019 roku zostanie przedstawiony szczegółowy plan restrukturyzacji Ruchu.

Dystrybutor prasy informował, że Ruch i PKN Orlen "zawarły formalne porozumienie", na podstawie którego dystrybutor uzyska od Orlenu wsparcie w działalności operacyjnej i będzie w stanie odbudować płynność finansową. W realizację planu naprawczego ma się też zaangażować Poczta Polska.

SK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.