Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef KRRiT: „materiały »Wiadomości« nie służyły wyciszaniu emocji”

Witold Kołodziejski zapewnił, że KRRiT zażąda wyjaśnień od TVP (screen: Youtube.com/Telewizja Republika)

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” powiedział, że „należy pokazywać i piętnować przykłady mowy nienawiści”, ale moment, w którym zrobiły to „Wiadomości” „był fatalny”.

W poniedziałek, czyli w dniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w „Wiadomościach" TVP wyemitowano m.in. materiał o języku nienawiści, przypomniano słowa byłego szefa MSZ i polityka PO Radosława Sikorskiego o "dorzynaniu watahy" oraz słowa szefa PO Grzegorza Schetyny o "PiS-owskiej szarańczy".

W rozmowie z Robertem Mazurkiem Witold Kołodziejski ocenił, że błędem redakcji „Wiadomości” było pokazanie przykładów mowy nienawiści z jednej strony.

„Nie ma co pudrować rzeczywistości, trzeba pokazywać złe zachowania bez względu na to, kto się ich dopuścił” - powiedział Kołodziejski.

W dalszej części wywiadu dodał też, że „takich materiałów w takim momencie powinno się unikać”. „Materiały »Wiadomości« nie służyły wyciszaniu emocji, choć nie były też koronnym przykładem na ich podsycanie”.

Zapewnił również, że KRRiT zażąda wyjaśnień, po tym, jak trafiły do niej liczne skargi na materiał „Wiadomości”. 

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 18.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje lektor filmowy Janusz Kozioł

Janusz Kozioł miał 68 lat (screen: Youtube.com/KinAds Broker Reklamy Kinowej)

W wieku 68 lat po ciężkiej chorobie zmarł w piątek lektor filmowy i spiker radiowy Janusz Kozioł. Jego głos można było usłyszeć m.in. w wielu serialach i filmach fabularnych, wśród nich: "Pulp Fiction", "Naga broń", "Blues Brothers", "Drakula" i "W imię ojca".

O jego śmierci poinformowano na profilu facebookowym organizacji Polscylektorzy.

Janusz Kozioł w ostatnich latach zmagał się z SLA (stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe). Miał problemy z mówieniem, jedzeniem i oddychaniem.

W internecie zorganizowano dla niego zbiórkę środków na leki i specjalistyczną opiekę całodobową. Celem było zebranie 30 tys. zł, ale wsparcie było blisko dziesięciokrotnie większe.

Córka Janusza Kozioła zapewniła, że zgromadzone środki, które nie zostaną wykorzystane na cel opisany w zbiórce, zostaną przekazane na cele charytatywne i społeczne.

Janusz Kozioł urodził się 1 września 1950 r. w Warszawie. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną. Z zawodu był żołnierzem, czołgistą, jednak z powodu kontuzji nie mógł rozwijać kariery wojskowej. W 1973 r. rozpoczął pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia.

W latach 80. rozpoczął współpracę ze stacjami telewizyjnymi. Czytał ścieżki dialogowe m.in. do znanych filmów fabularnych oraz seriali, wśród nich: "Naga broń", "Blues Brothers", "Pulp Fiction", "Drakula", "W imię ojca", "Podejrzani", "Czas apokalipsy", "Fiorella", "Marina" oraz "Cristina".

Można go było również usłyszeć m.in. w produkcjach dla osób niewidomych i niedowidzących, a także w reklamach, m.in. banku PKO BP.

(PAZ, PAP, 18.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.