Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kukiz'15 złożył wniosek o odwołanie zarządu TVP

Paweł Kukiz (fot. Piotr Drabik / flickr.com / lic. CC2.0)

Kukiz'15 złożył we wtorek wniosek do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego zastępcy Macieja Staneckiego.

W uzasadnieniu napisano, że wynika to z negatywnej roli jaką - zdaniem Kukiz'15 - TVP pełni w debacie publicznej.

"W związku z narastającą agresją w polskiej debacie publicznej i negatywną rolą telewizji publicznej w tym zakresie, składam wniosek o odwołanie panów Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego ze stanowisk członków zarządu TVP S.A." - czytamy w piśmie, które złożył we wtorek członek RMN z rekomendacji Kukiz'15 Grzegorz Podżorny.

Podżorny zwrócił się, by wniosek został rozpatrzony i poddany pod głosowanie na najbliższym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych. Zapowiedział, że szczegółowe uzasadnienie w tej sprawie przedstawi podczas posiedzenia RMN.

Podżorny poinformował, że o złożenie pisma poprosił go lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Wniosek jest odpowiedzią m.in. na jeden z materiałów wyemitowanych w poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" TVP 1  po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Wcześniej lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił się w liście do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego.

(PAP, 15.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.