Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wycofane w grudniu tytuły wróciły do Ruchu

Ruch przechodzi proces restrukturyzacji. Prezesem spółki został Miłosz Szulc (fot. materiały prasowe)

Polska Press Grupa wróciła z nakładem swoich gazet do Ruchu. W kioskach tego dystrybutora ponownie można kupić również wycofane w grudniu tytuły Ringier Axel Springer Polska, Polityki oraz należący do ZPR Media "Super Express".

Jak informuje nas Dorota Stanek, prezes zarządu Polska Press Grupy, od piątku wszystkie gazety wydawnictwa są w Ruchu. – W sprawę zaangażowały się różne podmioty i spółki skarbu państwa. Mamy nadzieję, że dzięki temu dystrybutor zostanie wyprowadzony na prostą – mówi. Polska Press Grupa jest wydawcą m.in. kilkunastu dzienników i tygodników regionalnych. Wycofała się z Ruchu na początku grudnia, tłumacząc swoją decyzję zaległościami finansowymi dystrybutora wobec spółki.

Z tych samych powodów z Ruchu odeszła też Polityka (wydawca m.in. tygodnika "Polityka" i dwutygodnika "Forum"). – Wróciliśmy od wydania świątecznego "Polityki" – informuje Piotr Zmelonek, dyrektor wydawniczy Polityki. Zaznacza, że zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie w Ruchu, wydawnictwo przyjęło z ograniczonym, ale jednak zaufaniem. – Zaangażowanie Alior Banku w ratowanie dystrybutora daje jakiś rodzaj światełka w tunelu – mówi Zmelonek.

Od stycznia do Ruchu wróciły też wycofane w grudniu tytuły Ringier Axel Springer Polska (m.in. dziennik "Fakt"). W kioskach jest także należący do ZPR Media "Super Express". Formy współpracy z Ruchem nie zmieniła Agora, która od września 2018 roku po rozwiązaniu długoterminowych umów kontynuuje dystrybucję "Gazety Wyborczej" na podstawie uzgodnień krótkoterminowych.  

Wydawcy nie chcą zdradzać szczegółów dotyczących współpracy z dystrybutorem. Z kolei biuro prasowe Ruchu w komunikacie wysłanym "Presserwisowi" informuje, że "jest obecnie na etapie sukcesywnego wypracowywania nowych porozumień krótkoterminowych regulujących kwestie dostaw oraz płatności z wydawcami".

Ruch przechodzi proces restrukturyzacji. Pierwszym elementem planu naprawczego były grudniowe zmiany w zarządzie spółki. Prezesem został Miłosz Szulc. Dystrybutor poinformował też, że zawarł porozumienie ze spółką PKN Orlen, które ma pomóc w odbudowaniu płynności finansowej. W czwartek z kolei wniosek o przejęcie kontroli nad spółką Ruch złożył w UOKiK Alior Bank (główny wierzyciel dystrybutora). Bank poinformował, że to rozwiązanie czasowe i wkrótce odsprzeda udziały inwestorom.

(KW, 07.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.