Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruch wymienia zarząd, wydawcy czekają na konkrety

Ruch, który ma wielomilionowe zaległości wobec wydawców prasy i Alior Banku, zamierzają wspomóc państwowe firmy (fot. materiały prasowe)

Rada Nadzorcza Ruch SA w restrukturyzacji zdecydowała o zmianie zarządu. Ma to być element planu naprawczego, o czym wcześniej mieli zostać poinformowani wydawcy. Jednocześnie Ruch podaje, że dzięki finansowemu zaangażowaniu Orlenu i "współpracy z innymi podmiotami" spółka będzie w stanie odbudować płynność finansową.

Nominację na prezesa zarządu Ruchu z dniem 1 stycznia 2019 roku otrzymał Miłosz Szulc. Zastąpi Roberta Wardaka, który złożył rezygnację.

Szulc wcześniej był wiceprezesem ds. finansowych w H. Cegielski Poznań SA. W 2017 roku był dyrektorem finansowym w Grupie Kapitałowej Azoty SA. Był związany z Grupą Boryszew – ostatnio był tam prezesem zarządu spółki Boryszew Deutschland, pełnił też funkcję dyrektora finansowego w Boryszew Automotive Plastics.

Za logistykę oraz dystrybucję prasy odpowiadać będzie Tomasz Swat, powołany na członka zarządu Ruchu z dniem 17 grudnia. Wcześniej był dyrektorem pionu logistyki w Allegro.pl oraz w Polskiej Grupie Farmaceutycznej. W latach 2015-2016 był dyrektorem handlowym w InPost. Pełnił także funkcję dyrektora sprzedaży w spółce Siódemka oraz dyrektora serwisu krajowego w UPS Polska. Od 2006 do 2013 roku był członkiem zarządu DPD Polska. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku w strukturach DHL International.

Obszar sprzedaży detalicznej rada nadzorcza powierzyła Piotrowi Regulskiemu, powołując go z dniem 17 grudnia na członka zarządu. Do końca roku będzie pełnił również funkcję p.o. prezesa zarządu. Regulski do 2017 roku związany był z Grupą Impel jako wiceprezes zarządu ds. handlowych Impel Cleaning oraz Impel Security Polska, sprawował także nadzór nad spółkami zagranicznymi na Łotwie i Ukrainie oraz koordynował rozwój na rynkach Izraela i Półwyspu Arabskiego. Do 2008 roku jako zastępca dyrektora generalnego zarządzał sprzedażą w Impel Cleaning.

Marek Podstawa, dotychczasowy wiceprezes zarządu, został odwołany z funkcji, z kolei Bogumiła Rak, członek zarządu, złożyła rezygnację.

Więcej informacji w "Presserwisie".

(AMS, 18.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.