Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Żółte kamizelki” atakują media

W sobotę w protestach w całej Francji wzięło udział ok. 50 tys. osób (screen: Youtube.com/euronews (in English)

Uczestnicy ruchu „żółtych kamizelek” we Francji atakują dziennikarzy i fotoreporterów, urządzają protesty przed siedzibami mediów. 

W sobotę protestujący przeszli z Pól Elizejskich przed siedzibę agencji AFP, która nie była dotąd celem ich ataków. Urządzili krótkie oblężenie budynku. Oskarżali media o "kolaborację z rządem" prezydenta Francji Emmanuela Macrona – podaje RTL.

W Paryżu „żółte kamizelki” urządziły też oblężenie siedzib telewizji BFM TV i France Télévisions, oskarżając obydwie sieci o to, że produkują fake newsy i posługują się „dziennikarzami kolaborantami” – pisze magazyn "La Femme Actuelle". Dziennik "Libération" informuje, że w Bordeaux tłum przegonił dziennikarzy kanału CNEWS i lokalnego radia France Bleu Gironde; zaatakował też fotoreporterów. 

Do podobnych incydentów dochodzi często na francuskiej prowincji. Protestujący atakują dziennikarzy, uniemożliwiają filmowanie operatorom. Ataki na media i nieufność wobec prasy stały się istotą ruchu „żółtych kamizelek” – podsumowuje portal Programme-Net. 

(MC, 07.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.