Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Fakt" ma przeprosić żonę byłego ministra sportu

Przeprosiny mają być zamieszczone na pierwszej stronie, zaraz pod tytułem (fot. logo dziennika "Fakt")

Dziennik "Fakt" (Ringier Axel Springer Polska) ma przeprosić Janinę Drzewiecką i wypłacić jej 100 tys. zł odszkodowania – zdecydował Sąd Apelacyjny.

O wyroku poinformował na Twitterze mecenas Roman Giertych, pełnomocnik Drzewieckiej.

"Nowy Rok - nowy wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie żony Mirosława Drzewieckiego. Za wymyślenie afery futrzanej »Fakt« musi zapłacić 100 tys. zadośćuczynienia oraz 7 dni przepraszać na 1 stronie gazety papierowej oraz internetowej" - napisał Giertych.

Zaznaczył, że "wyrok jest prawomocny", a w papierowej gazecie przeprosiny mają być zamieszczone zaraz pod tytułem, zajmować 26 centymetrów szerokości i 14 centymetrów wysokości.

Wyrok dotyczy historii z 2013 roku, kiedy tabloidy napisały serię tekstów o rzekomej kradzieży futer przez Janinę Drzewiecką oraz Monikę Janowską (wtedy Głodek) - żonę Roberta Janowskiego. Futra miały zostać skradzione z jednego z luksusowych butików w Miami, w Stanach Zjednoczonych. Obie kobiety pozwały o ochronę dóbr osobistych "Fakt", "Super Express" i Pudelek.pl.

To nie pierwszy wyrok w tej sprawie. W sierpniu 2016 roku sąd zdecydował, że "Super Express" ma publikować przeprosiny przez 30 dni i zapłacić 150 tys. zł odszkodowania Monice Janowskiej (Sąd Apelacyjny podtrzymał ten wyrok). Podobna decyzja zapadła także wobec serwisu Pudelek.pl.

(KW, 03.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.