Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Republika zmienia zarząd i zapewnia, że płaci pensje w terminie

Tomasz Terlikowski pozostaje prowadzącym program "Starcie cywilizacji" (screen z Telewizjarepublika.pl)

Tomasz Terlikowski i Radosław Dobrzyński odchodzą z zarządu Telewizji Republika. Trafił do niego natomiast Jarosław Skorupa z "Gazety Polskiej". Wiceprezes Republiki Tomasz Sakiewicz zaprzecza, że spółka zalega z wypłatami pensji dla pracowników.

Tomasz Terlikowski do zarządu Telewizji Republika trafił 1 lipca 2013 roku. Od września 2014 do maja 2017 roku był też jej redaktorem naczelnym. Zachowuje swój program "Starcie cywilizacji". Pytany o powody odejścia z zarządu, odpowiada: - Z przyczyn osobistych.

Bartosz Dobrzyński, który zasiadał w zarządzie od kwietnia 2016 roku, objął stanowisko prokurenta spółki i pozostaje osobą odpowiedzialną za zarządzanie jej finansami. Członkiem zarządu Telewizji Republika został natomiast Jarosław Skorupa, szef sprzedaży "Gazety Polskiej", a wcześniej dyrektor biura reklamy Fratrii (wydawca tygodnika "Sieci" i serwisu Wpolityce.pl).

- Jest to pewnego rodzaju reorganizacja, która ma na celu dostosowanie modelu zarządzania spółki do aktualnych potrzeb wynikających z realiów rynkowych - komentuje zmiany w zarządzie Piotr Kwiecień, przewodniczący rady nadzorczej Telewizji Republika. 

"Gazeta Wyborcza" w czwartek poinformowała, że Telewizja Republika zalega z wypłatami pensji dla pracowników. Zespół stacji miał napisać list w tej sprawie do jej kierownictwa. "W ten wyjątkowy czas, gdy zasiądą państwo przy wigilijnym stole (...), prosimy na chwilę wspomnieć o nas, pracownikach telewizji Republika, którzy od kilku miesięcy nie dostali wynagrodzenia za swoją pracę. Dla nas nie będzie to czas wesoły. Z podobnymi sytuacjami mamy do czynienia co miesiąc, ale w okresie świątecznym są one szczególnie przykre" - można przeczytać w liście, cytowanym przez "GW".

- Ale my nie mamy żadnych zaległości - zapewnia Tomasz Sakiewicz, wiceprezes Telewizji Republika. - Wszystko jest w tym tekście wymyślone. Nikt nie zna żadnego listu - dodaje.

Piotr Kwiecień z rady nadzorczej spółki przekonuje: - Wedle mojej wiedzy spółka nadal realizuje swoje zobowiązania finansowe w sposób w taki, który nie wiąże się z ryzykiem podejmowania przez zarząd spółki jakichkolwiek decyzji wskazywanych przez przepisy prawa dla sytuacji kryzysowych - twierdzi Piotr Kwiecień.

Tomasz Terlikowski pytany, czy były opóźnienia wypłat wynagrodzeń, odpowiada: - Ja czasem dostawałem pieniądze z pewnym opóźnieniem. Jeśli były jakieś opóźnienia wypłat, to ja pieniądze otrzymywałem ostatni, a nie pierwszy.

(KOZ, 21.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.