Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„GW”: Telewizja Republika zalega z wypłatami

"Obecnie nasza sytuacja jest dobra" - zapewnia Tomasz Sakiewicz (screen: Youtube.com/Telewizja Republika)

Pracownicy Telewizji Republika oskarżają władze stacji, że nie płacą wynagrodzeń w terminie - informuje „Gazeta Wyborcza”.

Dziennikarze „GW” dotarli do pracowników stacji, którzy anonimowo wypowiedzieli się na temat sytuacji w Telewizji Republika.

„Zgodziłyśmy się rozmawiać, bo mamy dosyć hipokryzji w naszej firmie. Szefostwo Republiki mówi dużo o wartościach. A jednocześnie nie płaci pensji” - powiedziała jedna z kobiet.

Pod koniec listopada 30 pracowników stacji wystosowało list do kierownictwa stacji. „Upokarzająca dla wszystkich konieczność dopytywania, proszenia i błagania o należne wynagrodzenia nie pozwala nam planować najbliższych tygodni życia, powoduje nieustanny stres i brak poczucia godności” - napisali oraz podkreślili, że mimo to wciąż zależy im na dobrym imieniu i „sprawnym funkcjonowaniu” Republiki. Kopię listu wysłano do premiera, prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu.

Wśród pracowników stacji krąży podobno e-mail wysłany przez członka zarządu Republiki Radosława Dobrzyńskiego, który do jednego z pracowników oburzonego opóźnieniami w wypłatach napisał, że może odejść i poszukać innej pracy.

Poproszony o komentarz Tomasz Sakiewicz, wiceprezes stacji oraz wydawca „Gazety Polskiej”, odpowiedział dziennikarzom „GW” poprzez SMS: „Ktoś was wprowadza w błąd. Obecnie nasza sytuacja jest dobra. To [że nie płacę] to jakaś bzdura. W tej chwili regulujemy swoje płatności wobec pracowników”.

We wrześniu portal Gazeta.pl poinformował o opóźnieniach z wypłatą wynagrodzeń w kierowanej przez Sakiewicza „Gazecie Polskiej Codziennie”. Jak podaje „GW”, po tych doniesieniach uregulowano najbardziej palące zaległości wobec zespołu redakcji.

(PAZ, 20.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.