Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook twierdzi, że udostępniał dane użytkowników za ich pozwoleniem

(fot. Pixabay.com)

Facebook udostępniał dane użytkowników tylko za ich pozwoleniem - ogłosił w środę dyrektor firmy ds. programów i platform Konstantinos Papamiltiadis.

Odniósł się do wtorkowego artykułu "New York Timesa", którego autorzy zarzucają Facebookowi, że niektórym wielkim firmom technologicznym przekazywał znacznie więcej danych użytkowników, niż oficjalnie podawał.

Według "NYT", który powołuje się na wewnętrzne dokumenty Facebooka, firma pozwoliła wyszukiwarce Microsofta - Bing - na dostęp do niemal wszystkich danych użytkowników, nie zabiegając o ich zgodę.

Papamiltiadis napisał na blogu Facebooka, że żaden z partnerów firmy nie otrzymał dostępu do takich informacji i nie zostało pogwałcone porozumienie z Federalną Komisją Handlu (FTC). Facebook zawarł ugodę z FTC w 2012 roku, gdy platforma została oskarżona o oszukiwanie użytkowników i wymuszanie na nich udostępniania prywatnych danych.

(MC, 20.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.