Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Michalak z nagrodą za najlepszy reportaż radiowy

Katarzyna Michalak i Jacek Warda, wnuk Ludwika Czugały, bohater nagrodzonego reportażu (screen: Youtube.com/MagazynPress)

„Człowiek, którego nie znałem” - to reportaż Katarzyny Michalak (Radio Lublin), za który otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii Reportaż Radiowy.

Opowiada o tym, jak wnuk Ludwika Czugały, współzałożyciela UMCS, szuka prawdy o swoim dziadku, który został zabity przez żołnierzy wyklętych.

- Praca nad tym reportażem uświadomiła mi, że dramat wojny bratobójczej nie może być tematem czy materią mitologii narodowej. Jeżeli tak się dzieje, to ta wojna bratobójcza i podział nigdy się nie kończą - podkreśla Katarzyna Michalak.

Autorka otrzymała czek o równowartości 5 tys. zł oraz smartfon Huawei Mate 20 Pro ufundowane przez Huawei Polska.

(PAZ, 12.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Grudzień 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zbadaliśmy poziom frustracji dziennikarzy

(fot. Tim Gouw/Unsplash.com)

Dziennikarzy motywują do pracy nie zarobki, ale reakcje odbiorców. Martwi coraz niższa jakość mediów i to, że nie mają szans na awans. Udostępniamy tekst z najnowszego wydania magazynu "Press" omawiający ankietę PressInstitute badającą poziom satysfakcji/frustracji w pracy dziennikarskiej. 

33,6% uważa, że w przyszłości dziennikarze będą zarabiać mniej niż teraz

52,5% rozważało w ciągu ostatniego roku zmianę zawodu

62,3% najbardziej zniechęca do pracy coraz niższa jakość mediów

W ankiecie wzięli udział pracownicy wszystkich rodzajów mediów, przede wszystkim doświadczeni: ponad połowa z ankietowanych (57 proc.) ma staż pracy powyżej 16 lat, a niemal co czwarty (23 proc.) jest w mediach od 11 do 15 lat. Na stanowiskach kierowniczych pracuje prawie jedna trzecia z nich – 27 proc.

W najnowszym "Press": Woś, Sroczyński, Feluś, Ruch, Szlachetna Paczka, o. Szustak i wiele innych interesujących tematów

Joanna Sędek

Pozostałe tematy weekendowe

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.