Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Głuszak: „Ta historia nie powinna się wydarzyć”

"Ten człowiek przeżywał koszmar przez 18 lat" - podkreśla Grzegorz Głuszak (screen: Youtube.com/MagazynPress)

Grzegorz Głuszak („Superwizjer” TVN 24, TVN), autor najlepszego reportażu telewizyjnego/wideo 2018 roku, podkreśla, że bohater zwycięskiego materiału musi teraz od nowa uczyć się życia.

Cykl: „25 lat za niewinność” „Utracona młodość Tomasza Komendy” opowiada o tym, jak błędna decyzja sądu spowodowała, że niewinny 23-latek trafił do więzienia i spędził w nim 18 lat.

- Ta historia nigdy nie powinna się wydarzyć. Ten człowiek przeżywał koszmar przez 18 lat. Dziś jest wolny, dzięki wielu osobom. Mam nadzieję, że choć trochę przyczyniłem się do tego - mówi Grzegorz Głuszak.

(PAZ, 12.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Baca-Pogorzelska: „Opłaciło się zarywać noce"

Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki pracują w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (screen: Youtube.com/MagazynPress)

Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”) przez 1,5 roku napisali ponad 40 tekstów w ramach cyklu o imporcie antracytu wydobywanego w okupowanym Donbasie, za który otrzymali nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne.

Autorzy opisali, jak wygląda antracytowy biznes i jakimi drogami węgiel z Donbasu trafia do Unii Europejskiej.

Dziennikarze „DGP” otrzymali czeki o równowartości 5 tys. zł oraz smartfony Huawei Mate 20 Pro, a także ultrabooka Huawei MateBook X Pro ufundowane przez Huawei Polska.

- Jest to nagroda za ogrom pracy. Często musieliśmy zasuwać do nocy. Mam teraz poczucie, że było warto, bo zostaliśmy zauważeni i docenieni - powiedział Michał Potocki.

- Sprostuję: nie do nocy, ale czasami do rana. Jednak te zarwane noce opłaciły się - dodała Karolina Baca-Pogorzelska.

(PAZ, 12.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.