Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Burda Media kończy wydawanie magazynu "InStyle"

Ostatni numer magazynu trafi do sprzedaży 10 grudnia (kolaż: fot. okładka "In Style" / Burdamedia.pl)

Wydawnictwo Burda Media zamyka miesięcznik "InStyle". W grudniu ukaże się jego ostatni numer, bo wydawcy nie udało się porozumieć z licencjodawcą - Meredith Corporation.

"InStyle" to miesięcznik dla kobiet o modzie, urodzie i stylu, który pojawił się na polskim rynku w marcu 2008 roku, w nakładzie 300 tys. egz. "Zrezygnowaliśmy z jego dalszego wydawania. Chcemy skupić się na rozwijaniu naszych czołowych brandów life stylowych jak »Elle«, »Glamour« i »Gala«, a także ich serwisów internetowych, mediów społecznościowych, baz newsletterowych, wydań specjalnych i internetowych oraz eventów z nimi związanych, by nieustająco wspierać rozwój naszych produktów 360 stopni" – tłumaczy cytowany w komunikacie prasowym Alexander Sorg, CEO Burda Media Polska.

Wydawca nie ukrywa, że głównym powodem zamknięcia magazynu jest brak porozumienia dotyczącego przedłużenia umowy licencyjnej z Meredith Corporation. – Rozpoczęły się negocjacje na temat nowej współpracy, ale wydawnictwa nie doszły do porozumienia – mówi "Presserwisowi" Agnieszka Prokopowicz, PR manager Burda Media Polska.

Numer, który pojawi się 10 grudnia, będzie ostatnim na polskim rynku. Agnieszka Prokopowicz zaznacza, że dla magazynu "InStyle" pracuje ten sam zespół co dla dwutygodnika "Gala". – Są prowadzone rozmowy ze wszystkimi pracownikami. Większość dostanie propozycje pozostania w wydawnictwie – zapewnia Prokopowicz. Redaktor naczelną "InStyle" jest Anna Zejdler-Ibisz. – Jednocześnie jest ona redaktor naczelną "Gali" i zostaje w wydawnictwie – mówi Prokopowicz.

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że średnia sprzedaż ogółem "InStyle" w pierwszym kwartale 2018 roku wyniosła 19 569 egz. (spadek o 42,22 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 roku).

Z końcem roku Edipresse Polska zakończy wydawanie magazynu "Be Active. Dietetyka & Fitness". Od stycznia 2019 roku jego wydawcą ma zostać firma Bebio należąca do redaktor naczelnej pisma Ewy Chodakowskiej.  

(KW, 29.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.