Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Burda Media kończy wydawanie magazynu "InStyle"

Ostatni numer magazynu trafi do sprzedaży 10 grudnia (kolaż: fot. okładka "In Style" / Burdamedia.pl)

Wydawnictwo Burda Media zamyka miesięcznik "InStyle". W grudniu ukaże się jego ostatni numer, bo wydawcy nie udało się porozumieć z licencjodawcą - Meredith Corporation.

"InStyle" to miesięcznik dla kobiet o modzie, urodzie i stylu, który pojawił się na polskim rynku w marcu 2008 roku, w nakładzie 300 tys. egz. "Zrezygnowaliśmy z jego dalszego wydawania. Chcemy skupić się na rozwijaniu naszych czołowych brandów life stylowych jak »Elle«, »Glamour« i »Gala«, a także ich serwisów internetowych, mediów społecznościowych, baz newsletterowych, wydań specjalnych i internetowych oraz eventów z nimi związanych, by nieustająco wspierać rozwój naszych produktów 360 stopni" – tłumaczy cytowany w komunikacie prasowym Alexander Sorg, CEO Burda Media Polska.

Wydawca nie ukrywa, że głównym powodem zamknięcia magazynu jest brak porozumienia dotyczącego przedłużenia umowy licencyjnej z Meredith Corporation. – Rozpoczęły się negocjacje na temat nowej współpracy, ale wydawnictwa nie doszły do porozumienia – mówi "Presserwisowi" Agnieszka Prokopowicz, PR manager Burda Media Polska.

Numer, który pojawi się 10 grudnia, będzie ostatnim na polskim rynku. Agnieszka Prokopowicz zaznacza, że dla magazynu "InStyle" pracuje ten sam zespół co dla dwutygodnika "Gala". – Są prowadzone rozmowy ze wszystkimi pracownikami. Większość dostanie propozycje pozostania w wydawnictwie – zapewnia Prokopowicz. Redaktor naczelną "InStyle" jest Anna Zejdler-Ibisz. – Jednocześnie jest ona redaktor naczelną "Gali" i zostaje w wydawnictwie – mówi Prokopowicz.

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że średnia sprzedaż ogółem "InStyle" w pierwszym kwartale 2018 roku wyniosła 19 569 egz. (spadek o 42,22 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 roku).

Z końcem roku Edipresse Polska zakończy wydawanie magazynu "Be Active. Dietetyka & Fitness". Od stycznia 2019 roku jego wydawcą ma zostać firma Bebio należąca do redaktor naczelnej pisma Ewy Chodakowskiej.  

(KW, 29.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzeczniczka rządu po liście z ambasady USA: Polska nie ogranicza wolności mediów

Rzeczniczka rządu zauważyła, że "dzięki mediom opinia publiczna dowiaduje się o różnych bulwersujących wydarzeniach" (fot. screen YouTube.com/Telewizja Republika)

"Polska tak samo jak USA ceni sobie wolność słowa i w żaden sposób nie ogranicza wolności mediów. Rynek medialny w Polsce jest pluralistyczny, a media prezentują pełne spektrum opinii" - czytamy w stanowisku wydanym przez rzeczniczkę rządu Joannę Kopcińską. Oświadczenie jest konsekwencją listu wysłanego do premiera przez ambasador Stanów Zjednoczonych.

"Nie zamierzamy bezpośrednio odnosić się do treści listu pani ambasador Mosbacher ani faktu jego opublikowania w mediach" - oznajmiła Kopcińska.

Rzeczniczka rządu zauważyła, że "dzięki mediom opinia publiczna dowiaduje się o różnych bulwersujących wydarzeniach". Przypomniała też, że prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie wydarzeń ujawnionych w telewizji TVN. Chodzi o uroczystość obchodów urodzin Adolfa Hitlera, którą pokazali dziennikarze "Superwizjera" TVN w reportażu pt. "Polscy neonaziści".

"Jest jednak oczywiste, że sprawa wymaga bardzo dokładnego wyjaśnienia oraz zbadania czy nie zostały przekroczone granice między relacjonowaniem wydarzeń, a ich kreowaniem" - dodaje rzeczniczka.

Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher w liście wysłanym do premiera Mateusza Morawieckiego wyraziła "głębokie zaniepokojenie" zarzutami, jakie przedstawiciele rządu i PiS stawiają dziennikarzom TVN. W jej ocenie wyrażane przez polityków publicznie wątpliwości co do rzetelności materiału o polskich neonazistach są atakiem na niezależne media.

(KW, PAP, 29.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.