Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edipresse rezygnuje z "Be Active", Chodakowska chce przejąć tytuł

Miesięcznik "Be Active. Dietetyka & Fitness" zadebiutował w 2015 roku

Wydawnictwo Edipresse Polska zawiesza z końcem roku wydawanie miesięcznika "Be Active. Dietetyka & Fitness". Od stycznia 2019 roku wydawcą ma zostać firma Bebio należąca do trenerki fitness Ewy Chodakowskiej, która jest redaktor naczelną tego magazynu.

– Rzeczywiście będzie zawieszone wydawanie magazynu przez nas od numeru 1/2019 – mówi "Presserwisowi" Alicja Modzelewska-Warec, dyrektor generalna i członkini zarządu Edipresse Polska. Ostatni numer magazynu pod szyldem Edipresse ukaże się na rynku 4 grudnia. 

– To była nasza wspólna decyzja, więcej na razie nie mogę komentować. Edipresse jest naszym współpracownikiem – informuje Joanna Getka-Kaczor, PR manager Bebio.

"Staramy się przejąć wydawanie magazynu »Be Active. Dietetyka & fitness«. W tej chwili jesteśmy na etapie ustalania szczegółów, dotyczących płynnego przejęcia i wprowadzenia go na rynek przez Bebio. Magazyn nie zostanie zamknięty" – informuje cytowany w komunikacie mąż Chodakowskiej, Lefteris Kavoukis. 

Nie zapadły ostateczne rozstrzygnięcia co z zespołem tworzącym tytuł. Obecny wydawca informuje, że większość pracowników redakcji "Be Active" otrzymała propozycję z Edipresse Polska bądź rozważa kontynuację pracy przy wydawaniu pisma w ramach struktur Bebio.

Miesięcznik "Be Active. Dietetyka & Fitness" zadebiutował w czerwcu 2015 roku. Pierwszy numer sprzedał się w 95 tys. egz. Według danych ZKDP w lipcu tego roku miał sprzedaż na poziomie 29 tys. egz. Jak poinformowało nas Edipresse, "multimedialna platforma advisory parenting & fit, w ramach której ukazywał się miesięcznik, zamierza skupić się na rozwoju własnego portfolio i jego digitalizacji".

Więcej w "Presserwisie"

(GDYJ, KW, IKO, 21.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.