Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook, Google, Netflix liderami spadków na Wall Street

Budynek nowojorskiej giełdy (fot.pixabay.com)

Facebook, Apple, Amazon, Netflix i Google, traktowane przez inwestorów jak jeden koszyk, stały się liderem spadków na giełdzie. Po sześciu tygodniach, gdy grupa FAANG straciła razem 728 mld dol., nastąpił czarny poniedziałek rekordowych spadków, które we wtorek się pogłębiły.

Facebook zalicza najdłuższy okres nieprzerwanej bessy na Wall Street. W stosunku do swej najwyższej rynkowej wyceny stracił 40 proc. Na notowania Facebooka wpłynął raport ujawniający, że nie tylko nie wykryto i nie zablokowano rosyjskich tzw. trolli ingerujących w wybory w USA w 2016 roku, ale też usiłowano to zatuszować. Tuż przed wyborami do Kongresu, które odbyły się 6 listopada, Facebook musiał usunąć ponad 100 profili należących do kolejnych trolli, a w ostatnich dniach miał poważne problemy techniczne.

Netflix ma problemy natury prawnej w Europie, związane z nowymi przepisami regulującymi „biblioteki” filmowe i telewizyjne – podał portal Hive.

Na kurs akcji Google’a wpłynęła sprzedaż modelu sztucznej inteligencji przeznaczonego dla dronów wykorzystywanych przez siły zbrojne. Ponadto inwestorom nie spodobała się warta 90 mln dol. odprawa, jaką firma wypłaciła menedżerowi bardzo wysokiej rangi, który został oskarżony o gwałt – wyjaśnia Hive.

Nie wiadomo na razie, jak na notowania FAANG wpływają niepokój inwestorów związany z wojną celną i najnowsze raporty analityków wróżące USA spowolnienie gospodarcze.

(MF, 22.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Piekara podpisał list intencyjny z producentem gier

Jacek Piekara był redaktorem naczelnym pisma „Fantasy”, był też związany z magazynami o grach komputerowych (screen: Youtube.com/Xiegarnia.pl))

Wrocławska firma produkująca gry The Dust podpisała list intencyjny z pisarzem literatury fantastycznej Jackiem Piekarą. Spółka ma zamiar tworzyć gry na podstawie jego książek.

List intencyjny obowiązuje przez okres trzech miesięcy. W tym czasie planowane jest zawarcie między spółką a Piekarą umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy.

Jacek Piekara jest autorem m.in. tzw. cyklu inkwizytorskiego, tj. serii powieści o Mordimerze Madderdinie, składającej się z 11 książek. Był także członkiem redakcji magazynów o grach „Gambler”, „Świat Gier Komputerowych”, „Click!” i „GameRanking” oraz redaktorem naczelnym pisma „Fantasy”.

The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne (smartfony, tablety) w modelach advergaming (gry reklamowe na zlecenie) oraz F2P (free-to-play). W sierpniu firma wydała na komputery osobiste grę "Frankenstein: Beyond the Time", zrealizowaną w technologii wirtualnej rzeczywistości. Od kwietnia tego roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

(PD, 05.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.