Dział: PRASA

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wawrzyniec Smoczyński odchodzi z wydawnictwa Polityka

Wawrzyniec Smoczyński pracuje w wydawnictwie Polityka od 2007 roku (screen: Youtube.com/ImpactCEE)

Wawrzyniec Smoczyński, pomysłodawca centrum analitycznego Polityka Insight, złożył wypowiedzenie i z końcem listopada przestanie kierować zespołem. Z końcem lutego odejdzie z wydawnictwa Polityka.

Informacja o odejściu Smoczyńskiego została przekazana klientom Polityki Insight w piątek. Dzień wcześniej Smoczyński o swoim odejściu poinformował zespół.

- W czwartek złożyłem wypowiedzenie - mówi Smoczyński Press.pl. Nie chce podać przyczyn odejścia i swoich planów zawodowych. Na stanowisko swojego następcy rekomendował Andrzeja Bobińskiego, dotychczas dyrektora ds. nowych projektów. Z kolei jego funkcję obejmuje Joanna Bekker, która od 2016 roku była w Polityce Insight dyrektorem ds. rozwoju biznesu.

"Zarząd Polityki Info Sp. z o.o. w ramach której funkcjonuje Polityka Insight przyjął decyzję o odejściu Wawrzyńca Smoczyńskiego ze zrozumieniem. Serdecznie dziękujemy Wawrzyńcowi Smoczyńskiemu za jego twórczy wkład i wysiłek w stworzenie a następnie bieżące zarządzanie Polityką Insight. Życzymy mu dalszych sukcesów i powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań" - napisano w komunikacie przesłanym do mediów. 

Polityka Insight to centrum analityczne, które przygotowuje płatne analizy o polityce, gospodarce i tematyce międzynarodowej. Smoczyński był jego pomysłodawcą i kierował nim od 2013 roku. Wcześniej był szefem działu zagranicznego tygodnika „Polityka”, z którym był związany od 2007 roku. Pracował też w „Przekroju”, publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”. 

W 2011 roku otrzymał nagrodę Grand Press za cykl tekstów o kryzysie finansowym. 

(PAZ, 09.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gremi Media wierzy, że odzyska od Ruchu połowę przeterminowanych należności

Ruch jest winien wydawcom już ok. 280 mln zł (fot. materiały prasowe)

Gremi Media SA, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej”, odpisze od tegorocznego wyniku finansowego część przeterminowanych należności, które mogą pozostać niespłacone. Chodzi o 4,9 mln zł należne od dystrybutora prasy - spółki Ruch SA.

„Odpis aktualizujący przeterminowane i zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności należności może mieć negatywny wpływ na wynik finansowy emitenta, dlatego też zarząd emitenta podjął decyzję o publikacji niniejszego raportu bieżącego” - podano w komunikacie Gremi Media SA. Wysokość odpisu aktualizującego została określona na 50 proc. należności przeterminowanych, tj. 2,45 mln zł.

Zarząd Gremi Media SA poinformował, że „podejmuje kolejne zdecydowane i przewidziane prawem działania w celu odzyskania należnych płatności” od Ruch SA w restrukturyzacji.

W lipcu podobnego odpisu aktualizującego należności przeterminowane, zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności, w kwocie około 13,6 mln zł dokonała Agora SA. Ruch jest już winien wydawcom ok. 280 mln zł.

(PAZ, 13.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.