Dział: PRASA

Dodano: Październik 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszają warsztaty nt. Funduszy Europejskich dla dziennikarzy lokalnych i regionalnych

(fot. pixabay.com)

Polska Agencja Prasowa wraz z Ministerstwem Rozwoju uruchamiają warsztaty dla dziennikarzy lokalnych i regionalnych na temat Funduszy Europejskich. Dziennikarze PAP i eksperci pokażą, jak pisać oraz redagować ciekawe i poprawne artykuły na ten temat.

Szkolenie jest bezpłatne, a koszty dojazdu zwracają organizatorzy.

Dzięki warsztatom dziennikarze lokalni i regionalni mogą zdobyć praktyczne wskazówki i fachową wiedzę o tym, jak w przystępny sposób pisać o tematach trudnych, ale jednocześnie ważnych dla społeczności lokalnych i w kontekście rozwoju poszczególnych regionów Polski.

Podczas warsztatów dziennikarze wezmą udział w praktycznym kursie poprawnego budowania przekazu informacyjnego. Ponadto będą mogli doszlifować posiadane umiejętności. Przy okazji szkolenia dziennikarze zdobędą informacje o tym, kto i w jaki sposób będzie mógł skorzystać z Funduszy Europejskich w danym regionie w najbliższym czasie i gdzie szybko znaleźć informacje na ten temat.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz dostępny w internecie.

Do wyboru są cztery lokalizacje zajęć: Warszawa (27 i 28 października), Poznań (17 i 18 listopada), Katowice (24 i 25 listopada) oraz Lublin (1 i 2 grudnia). Warsztaty są jednodniowe, do wyboru są piątki bądź soboty.

Zajęcia w Warszawie odbędą się w Centrum Prasowym PAP - 27 października od godz. 13, a 28 października od godz. 10.

Dziennikarze biorący udział w warsztatach mogą wygrać tygodniowy płatny staż w wybranej redakcji Polskiej Agencji Prasowej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zgłosić materiał dotyczący Funduszy Europejskich - artykuł prasowy, audycję radiową, telewizyjną lub materiał do zamieszczenia na stronie internetowej. Stypendium oraz zakwaterowanie w ramach odbywanego stażu zapewniają organizatorzy.

Czterech laureatów konkursu wyłoni jury - trenerzy Prasowej Akademii Funduszy Europejskich oraz dziennikarze PAP.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu "Prasowa Akademia Funduszy Europejskich". (PAP)

(23.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca tygodnika "7 Dni" inwestuje we własną siedzibę

Tygodnik "7 Dni"

Micropro, wydawca tygodników "7 Dni" i "Partner", buduje nową siedzibę. Ma być gotowa za dwa lata.

Press

- W budynku o powierzchni 110 mkw. znajdzie się pokój konferencyjny, gabinet redaktora naczelnego, część socjalna oraz pomieszczenia dla dziennikarzy i działu reklamy – mówi Leszek Stański, właściciel wydawnictwa Micropro. Obecnie redakcja tygodników "7 Dni" i "Partner" zajmuje 55 mkw. w szeregowcu. Nowa siedziba również będzie się mieścić w Kędzierzynie-Koźlu.

W planach wydawca chce zwiększyć zatrudnienie z czterech do ośmiu osób. Jest to związane z rozwojem działalności w internecie, wkrótce ruszy serwis Tygodnik7dni.pl.
Płatny tygodnik "7 Dni" wychodzi od 10 lat w powiecie kędzierzyńskim na Opolszczyźnie. Wydawnictwo Micropro wydaje także bezpłatny tygodnik "Partner".


(JOK, 23.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo