Dział: INTERNET

Dodano: Październik 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook rozpoczyna testy płatnych subskrypcji

Facebook wkrótce rozpocznie testy funkcjonalności pozwalającej wydawcom internetowym na pozyskiwanie subskrybentów dla swoich treści przez wbudowany w serwis społecznościowy moduł Instant Articles - poinformował "WSJ".

Testy rozpoczną się we współpracy z grupą wybranych wydawców i początkowo będą dostępne jedynie dla użytkowników platformy Android. W programie udział wezmą m.in. "Washington Post", "Economist", "Telegraph", "Bild" i "Spiegel".

Pilotaż programu obejmie testy paywalla, który uaktywni się po tym, gdy użytkownik wykorzysta 10 udostępnionych przez danego wydawcę artykułów w ciągu miesiąca. Testowany będzie również model usług "freemium" polegający na udostępnianiu wybranych przez wydawcę materiałów za darmo i obejmowaniu płatnym dostępem pozostałych.

W ramach programu Facebook zapewnia wydawców o zachowaniu przez nich 100 proc. zysków z płatności za subskrypcje treści. Serwis zapowiedział również, że w przyszłości rozważa możliwość umieszczenia zachęt do rozpoczynania subskrypcji bezpośrednio w strumieniach wiadomości wyświetlających się użytkownikom Facebooka.

Program, który w najbliższych tygodniach będzie pilotował Facebook, od dawna znajdował się na liście żądań wydawców internetowych, którzy - jak pisze "Wall Street Journal" - świadomi są ogromnej roli serwisu Marka Zuckerberga w dystrybucji informacji w sieci, a także wartości, jaką Facebook ma dla reklamodawców.


(PAP, 23.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radosław Kotarski i Piotr Kędzierski gościnnie w roli prowadzących poranek na Onecie

Radosław Kotarski poprowadził "Onet Rano." (screen Vod.pl)

W zastępstwie Jarosława Kuźniara program "Onet Rano." w poniedziałek 23 października br. prowadził Radosław Kotarski, a we wtorek gospodarzem będzie Piotr Kędzierski.

Podczas nieobecności Jarosława Kuźniara program "Onet Rano." prowadzą głównie dziennikarze Onetu i innych mediów Grupy Onet-RAS Polska. – Od czasu do czasu stwierdzamy, że trzeba trochę zaskoczyć widzów i zapraszamy do prowadzenia różnych naszych znajomych – mówi Sabina Lipska, group director video w Grupie Onet-RAS Polska.

W poniedziałek 23 października br. gospodarzem był Radosław Kotarski, twórca kanału Polimaty na YouTube. We wtorek 24 października w tej roli wystąpi dziennikarz Rock Radia Piotr Kędzierski, który w Onecie poprowadzi nowy program ”Pograne” o grach komputerowych i e-sporcie.

(KOZ, 24.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo