Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorosz i Majchrowski wracają do pracy w Polskim Radiu

Zwolnieni dyscyplinarne w ub.r. przez Polskie Radio Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski, który zawarli ugodę ze spółką, w przyszłym tygodniu wrócą do pracy w radiu – dowiedział się ”Presserwis”.

Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski zaczną ponownie pracę w Polskim Radiu w czwartek 21 września. Dorosz będzie wydawcą audycji w radiowej Trójce, a Majchrowski – prowadzącym w radiowej Dwójce. W sierpniu br. zawarli ugodę z Polskim Radiem.

Poprzednie władze Polskiego Radia postawiły Wojciechowi Doroszowi i Marcinowi Majchrowskiemu z kierownictwa Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów III i II Polskiego Radia takie zarzuty, jak: „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, "destabilizacja" jego pracy i spółki poprzez "publiczne nękanie” m.in. "żądaniami przystąpienia do mediacji” i stosowanie czarnego PR.

Wojciech Dorosz do Trójki trafił w 2006 roku. Był wydawcą audycji: ”Magazyn bardzo kulturalny”, ”Trójka pod księżycem” i ”Klub Trójki”.

Marcin Majchrowski pracę w Dwójce rozpoczął w 1993 roku. Prowadził m.in. programy ”Kanon Dwójki”, ”Wolna sobota”, ”Europa Chopina”, ”O wszystkim z kulturą”.

Wcześniej ugodę z Polskim Radiem zawarł Paweł Sołtys, również zwolniony dyscyplinarnie przez poprzedni zarząd spółki. Dziennikarz wrócił na antenę radiowej Trójki.


(KOZ, 14.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio w Ostrowcu Świętokrzyskim stworzy nadawca stacji z Radomia

(fot. materiały prasowe)

Nadawca radomskiego Radia Rekord FM uruchomi rozgłośnię w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła we wtorek konkurs na częstotliwość 89,6 MHz, przyznając ją Radiu Rekord FM SA. Spółka w tym mieście stworzy Radio Rekord FM Ostrowiec Świętokrzyski. Ma nadawać lokalny program, ale korzystać z playlisty radomskiej rozgłośni.

W Ostrowcu Świętokrzyskim nadawać również chciały: Radio Wawa (Grupa Radiowa Time), Radio Eska (Grupa Radiowa Time), Radio Tok FM (Grupa Radiowa Agory i Polityka), Radio Złote Przeboje (Grupa Radiowa Agory), Antyradio (Eurozet) oraz spółki Radio ABC i Radio Top (nadawca stacji nadających pod nazwą Radio Fama).

Lokalną rozgłośnię w Ostrowcu Świętokrzyskim – Radio Ostrowiec – w czerwcu br. uruchomiła spółka DLF Invest z Bałtowa. DLF Invest jest m.in. właścicielem stoku narciarskiego Szwajcaria Bałtowska.

Radio Rekord FM jest najchętniej słuchaną stacją w Radomiu. W fali luty-lipiec br. uzyskała 30,5 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track, realizowane przez Millward Brown).

(KOZ, 14.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo