Temat: spory sądowe

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd uniewinnił dziennikarza lokalnego serwisu od zarzutu pomówienia

Gminakonopiska.pl

We wtorek Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił Pawła Gąsiorskiego, redaktora serwisu Gminakonopiska.pl, od zarzutu pomówienia Dariusza Wojciechowskiego, sekretarza gminy Blachownia.

Sprawa dotyczy tekstu „Dziwny zbieg okoliczności”, zamieszczonego w serwisie Gminakonopiska.pl w marcu br. Dziennikarz napisał w nim: „Czy to nie jest kolejny przypadek, że firma Clean Serwis z Pierzchna (286 mieszkańców) - gmina Wręczyca Wielka, tego samego, w którym mieszka sekretarz gminy Dariusz Wojciechowski, dostaje od naszej gminy zamówienia »z wolnej ręki« na budowę chodników i parkingów o łącznej wartości 290 765,51 zł?”.

Za ten tekst Gąsiorski został wcześniej skazany przez Sąd Rejonowy w Częstochowie z art. 212 § 2. Dziennikarz miał wówczas zapłacić 5 tys. zł na rzecz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej i pokryć koszty procesowe.

19 grudnia br. Sąd Okręgowy w Częstochowie przychylił się do apelacji dziennikarza i uchylił wyrok.

(IKO, 22.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.