Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 19, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamila Terpiał i Przemysław Szubartowicz zdjęci z grafiku radiowej Jedynki

Dyrektor Programu I Polskiego Radia odsunął wczoraj od prowadzenia audycji dziennikarzy Kamilę Terpiał i Przemysława Szubartowicza.

– Otrzymałem informację, że zostałem w trybie natychmiastowym zdjęty z grafiku przez nowego dyrektora. Powodów nie znam – mówi "Presserwisowi" Przemysław Szubartowicz. Nie poznała ich również Kamila Terpiał. Podejrzewają, że powodem mogło być publiczne poparcie akcji odwołanego już dyrektora Jedynki Kamila Dąbrowy. W proteście przeciwko nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zdecydował on o puszczaniu na antenie co godzinę hymnów Polski i Unii Europejskiej.
Przemysław Szubartowicz prowadzi w Jedynce: ”Rozmowę dnia”, ”Z kraju i ze świata”, ”Polska i świat”, ”Na inny temat” i „Wieczór wydawców”. Kamila Terpiał jest reporterką sejmową i gospodarzem audycji: ”Rozmowa dnia”, ”Polska i świat”, "Z kraju i ze świata”.
Od wczoraj radiową Jedynką kieruje Rafał Porzeziński. Nie udało nam się z nim skontaktować.

(KOZ, 19.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 20, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NIK krytycznie o uruchomieniu cyfrowej emisji przez publiczne radio

(fot. Piotr Król/Press)

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła decyzję o uruchomieniu cyfrowej emisji naziemnej przez publiczne radio. Według NIK, cyfryzację radia rozpoczęto bez kompleksowej strategii.

Najwyższa Izba Kontroli w środę opublikowała raport z kontroli, którą prowadzono od wiosny ub.r.
W październiku 2013 roku uruchomiono multipleks radia cyfrowego, na którym nadają rozgłośnie publiczne, a operatorem jest Polskie Radio.
”Spółki radiofonii publicznej podjęły decyzję o przeprowadzeniu cyfryzacji emisji radiowej na podstawie rzetelnych analiz, jednak bez uwzględnienia niektórych płynących z nich wniosków, a osiągnięte efekty nie w pełni potwierdziły prawidłowość przyjętych założeń” – czytamy w raporcie pokontrolnym NIK.
Jak podał NIK w raporcie, podjęcie decyzji o stałej emisji cyfrowej poprzedzone zostało ”rzetelnymi analizami obejmującymi zagadnienia m.in. możliwych dróg rozwoju radia w Europie; charakteru systemu DAB+; możliwości Internetu w kontekście rozpowszechniania w systemie DAB+, w tym z wykorzystaniem telefonii komórkowej; koncepcji radia hybrydowego oraz marketingu cyfrowego radia”.
Najwyższa Izba Kontroli zauważa jednak, że do właściwej oceny szans powodzenia projektu cyfryzacji radia w wymiarze społecznym niezbędne było opracowanie, opartych na analizie polskiego rynku, prognoz spodziewanego nasycenia gospodarstw domowych odbiornikami cyfrowymi, a także oczekiwanych wyników słuchalności programów emitowanych cyfrowo.
NIK zwraca uwagę, że podjęcie decyzji o uruchomieniu emisji cyfrowej nastąpiło ”w warunkach braku narodowej strategii cyfryzacji radia w Polsce”.
Jak podano w raporcie, NIK wnioskuje o podjęcie przez premier, we współpracy z KRRiT, ”pilnych prac zmierzających do opracowania i przyjęcia narodowej strategii cyfryzacji radia w Polsce, określającej m.in. charakter i zakres interwencji państwa w proces cyfryzacji emisji radiowej, w tym system ewentualnych ulg dla uczestników rynku, a także przewidywany termin wyłączenia emisji analogowej i precyzyjnie określone kryteria tego wyłączenia”.

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.