Dział: PRASA

Dodano: Marzec 30, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Wróblewski wprowadza pierwsze zmiany we "Wprost"

Okładka nowego numeru "Wprost"

Dziś ukazuje się pierwszy numer tygodnika "Wprost" (AWR Wprost) przygotowywany pod kierownictwem nowego redaktora naczelnego Tomasza Wróblewskiego. Z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" wynika, że z pismem pożegnała się Magdalena Papuzińska, wydawca tygodnika. Przychodzi natomiast nowy szef działu zagranicznego.

Tomasz Wróblewski został redaktorem naczelnym "Wprost" 23 marca br. Zastąpił na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego, który pełnił tę funkcję od stycznia 2013 roku. Główny artykuł najnowszego wydania "Wprost" zajawiany na okładce jako "My kontra banki" ma odpowiadać na pytanie, jak bronić się przed bankami oraz zawiera "bankową listę wstydu".

W nowym numerze znajduje się też m.in. ranking ekskluzywnych apartamentów i rezydencji. We wstępniaku do dzisiejszego numeru "Wprost" nowy naczelny pisze: "Jeżeli jest coś, czego media mają w nadmiarze, to chyba tylko ekspertów od tego, jak pisać nie należy. Na kolejnych swoich zakrętach »Wprost« bywał wdzięcznym obiektem do prawienia nauk. I oczywiście z pokorą będziemy je dalej przyjmować". Ze wstępniaka naczelnego wynika, że "Wprost" pod jego kierownictwem będzie się opowiadać za liberalizmem gospodarczym.

W redakcji trwają natomiast zmiany personalne. Jarosław Giziński, dotychczas dziennikarz "Rzeczpospolitej", od kwietnia rozpocznie pracę we "Wprost" (AWR Wprost) jako szef działu Świat (ostatnio to stanowisko nie było obsadzone). To kolejny dziennikarz po Bartoszu Marczuku, który przeszedł do tygodnika po zmianie redaktora naczelnego "Wprost". Giziński pracował we "Wprost" w latach 1991-2002 i też był kierownikiem działu zagranicznego (potem na tym samym stanowisku pracował w "Newsweek Polska", kierowanym przez Tomasza Wróblewskiego). - Wracam do źródeł. Byłem wśród "ojców-założycieli" "Wprost" w Poznaniu i mam do tego tytułu sentyment. Dziennik nie jest moim naturalnym środowiskiem. Tryb pracy w tygodniku bardziej mi odpowiada - mówi Giziński.

Po zmianie naczelnego z pracy we "Wprost" zrezygnowali: Michał Majewski (szef działu śledczego), Agnieszka Burzyńska (z działu Polityka), Olga Wasilewska (Polityka), Izabela Smolińska (Społeczeństwo). - Negocjujemy warunki rozstania - mówi Michał Majewski. Z naszych informacji wynika, że wydawnictwo próbowało zatrzymać dziennikarzy, zapewniając im możliwość swobodnego doboru tematów, którymi będą się zajmować. Dziennikarze jednak nie wierzą w te zapewnienia, zwłaszcza że profil pisma ma ulec zmianie. Co najmniej jeszcze trzy osoby rozważają odejście z "Wprost".

Nieoficjalnie "Presserwis" dowiedział się, że w czwartek rezygnację z pracy złożyła też Magdalena Papuzińska, wydawca "Wprost". - Nie komentuję tej sprawy - ucina Papuzińska. W czwartek Tomasz Wróblewski przyznał, że redakcja będzie przez pewien czas pracować w pomniejszonym składzie. - Nie chcę podejmować pochopnych decyzji przy dobieraniu kolejnych osób - mówił Wróblewski.

(IKO, 30.03.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.