Dział: PRASA

Dodano: Marzec 06, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwycięzca jednej z kategorii World Press Photo stracił nagrodę za złamanie regulaminu

Organizatorzy konkursu fotograficznego World Press Photo zdecydowali o odebraniu nagrody przyznanej podczas tegorocznej edycji imprezy włoskiemu fotografowi Giovanniemu Troilo.

Powodem decyzji jest złamanie przez fotografa zasad regulaminu konkursu i podawanie nieprawdziwych informacji. Troilo otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Contemporary Issues za reportaż ”Ciemne serce Europy”, w którym zaprezentował belgijskie miasto przemysłowe Charleroi. Okazało się jednak, że co najmniej jedno ze zdjęć zostało wykonane w Brukseli, a nie w Charleroi, a niektóre fotografie były pozowane.
Nowym zwycięzcą kategorii Contemporary Issues jest Giulio Di Sturco, którego fotoreportaż “Chollywood” pierwotnie znalazł się na drugim miejscu. Wyniki konkursu World Press Photo Awards zostały ogłoszone w lutym. Główną nagrodę zdobył Mads Nissen za fotografię ”Jon and Alex”.

(LL, 06.03.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.