Wydanie: PRESS 12/2012

Siedem trendów głównych

W tym roku obserwowaliśmy wiele eksperymentów – zarówno na łamach dzienników, jak też w ich redakcjach

To posunięcie zaskoczyło branżę: w kwietniu br. „Gazeta Wyborcza” zrezygnowała z dostarczania wielu bieżących informacji i zaczęła publikować w wydaniu drukowanym głównie analizy, publicystykę, reportaże. W dni powszednie dziennik przypomina więc bardziej wydanie weekendowe niż newsowe. 

Ponadto w wyniku zmiany krótkie newsy skumulowano na drugiej stronie „GW” w postaci przeglądu informacji, usuwając stamtąd felietony. Po pół roku tego eksperymentu z dwójką w październiku redakcja uznała jednak, że miejsce newsa jest w Internecie i na kolumnę wróciły felietony i komentarze. – Zorientowaliśmy się, że ta formuła nie stała się naszą cudowną bronią – tłumaczy Wojciech Fusek, wydawca internetowych serwisów sportowych w „GW”. 

Cudownej broni szukają dziś wszyscy wydawcy prasy codziennej, próbując wyczuć, co zatrzyma czytelnika przy ich tytule. Dlatego w tym roku obserwowaliśmy wiele eksperymentów na łamach dzienników. Te najczęstsze pozwalają wyodrębnić podstawowe trendy zmian zachodzących zarówno na drukowanych stronach, jak i w redakcjach je przygotowujących.

Jan Fusiecki, Adrian Todorczuk

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.