Tygodnik "Polityka" podrożał z 13,90 do 16 zł
Jak czytamy w nowym numerze, podwyżka ceny okładkowej konieczna jest, by utrzymać niezależność redakcji, jej samodzielność finansową i zespół dziennikarski
Tygodnik "Polityka" podrożał z 13,90 do 16 zł. Nowa cena obowiązuje od numeru, który trafił dziś do kiosków.
Jak czytamy w najnowszym numerze, podwyżka ceny okładkowej konieczna jest do utrzymania niezależność redakcji, jej samodzielności finansowej i działania zespołu dziennikarskiego.
"Mniejsze wpływy z reklam i sprzedaży przy rosnących kosztach stałych, a przy tym konieczność inwestowania w nowe formy dziennikarstwa (m.in. podcasty i wideocasty), nie pozostawiają nam wyboru" - tłumaczy zespół "Polityki".
Redakcja zaznacza, że do końca stycznia utrzyma dotychczasowe ceny prenumeraty drukowanej tygodnika. Ceny "Polityki" w subskrypcji cyfrowej pozostają bez zmian.
Według PBC "Polityka" w trzecim kwartale 2025 roku była najlepiej sprzedającym się tytułem w segmencie tygodników opinii. Średnia sprzedaż tytułu wyniosła 70 848 egzemplarzy, co oznacza spadek o 5,9 proc. w porównaniu z tym okresem w 2024 roku. Średnia sprzedaż e-wydań w trzecim kwartale wzrosła o 6,3 proc.
(MZD, 16.01.2026)










