Dyrektorka generalna agencji AKPA  |  Przetarg Urzędu Transportu Kolejowego  |  Agencja fotograficzna East News na niewielkim minusie  |  Naziemny Puls 2 bez kontynuacji serialu  |  Zestawienie kanałów dokumentalnych  |  Widownia "Gliniarzy" w Polsacie  |  Kolejny sezon "Gogglebox" w TTV  |  Program Gabi Drzewieckiej w TVP 2  |  Instytut Zarządzania Informacją  |  Najpopularniejsze domeny w Polsce  |  Małgorzata Seck tworzy aplikację  |  Miesięcznik "Weranda Country"  |  Google uruchamia nowe raporty. Mają pomóc w analizie wyświetleń stron i w SEO  |  Rynek reklamy w pierwszym kwartale  |  Komfort zawiesza wybór agencji  |  Centrum Medyczne MediSpace  |  Trzy oferty w przetargu  |  Grono sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego  |  WPP i Publicis powalczą o wart prawie 3 mld dol. budżet mediowy Coca-Coli  |  Meta częściowo wygrywa spór z KE przed unijnym sądem i zaczyna spór z Australią  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 44 newsy ze świata mediów i reklamy  | 

Dyrektorka generalna agencji AKPA  |  Przetarg Urzędu Transportu Kolejowego  |  Agencja fotograficzna East News na niewielkim minusie  |  Naziemny Puls 2 bez kontynuacji serialu  |  Zestawienie kanałów dokumentalnych  |  Widownia "Gliniarzy" w Polsacie  |  Kolejny sezon "Gogglebox" w TTV  |  Program Gabi Drzewieckiej w TVP 2  |  Instytut Zarządzania Informacją  |  Najpopularniejsze domeny w Polsce  |  Małgorzata Seck tworzy aplikację  |  Miesięcznik "Weranda Country"  |  Google uruchamia nowe raporty. Mają pomóc w analizie wyświetleń stron i w SEO  |  Rynek reklamy w pierwszym kwartale  |  Komfort zawiesza wybór agencji  |  Centrum Medyczne MediSpace  |  Trzy oferty w przetargu  |  Grono sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego  |  WPP i Publicis powalczą o wart prawie 3 mld dol. budżet mediowy Coca-Coli  |  Meta częściowo wygrywa spór z KE przed unijnym sądem i zaczyna spór z Australią  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 44 newsy ze świata mediów i reklamy  | 

Dyrektorka generalna agencji AKPA  |  Przetarg Urzędu Transportu Kolejowego  |  Agencja fotograficzna East News na niewielkim minusie  |  Naziemny Puls 2 bez kontynuacji serialu  |  Zestawienie kanałów dokumentalnych  |  Widownia "Gliniarzy" w Polsacie  |  Kolejny sezon "Gogglebox" w TTV  |  Program Gabi Drzewieckiej w TVP 2  |  Instytut Zarządzania Informacją  |  Najpopularniejsze domeny w Polsce  |  Małgorzata Seck tworzy aplikację  |  Miesięcznik "Weranda Country"  |  Google uruchamia nowe raporty. Mają pomóc w analizie wyświetleń stron i w SEO  |  Rynek reklamy w pierwszym kwartale  |  Komfort zawiesza wybór agencji  |  Centrum Medyczne MediSpace  |  Trzy oferty w przetargu  |  Grono sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego  |  WPP i Publicis powalczą o wart prawie 3 mld dol. budżet mediowy Coca-Coli  |  Meta częściowo wygrywa spór z KE przed unijnym sądem i zaczyna spór z Australią  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 44 newsy ze świata mediów i reklamy  | 

Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 18, 2025

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rekordowa liczba prenumerat cyfrowych "Gazety Wyborczej". Efekt wyborów prezydenckich

– Temperatura polityczna służy modelowi subskrypcyjnemu na całym świecie – tłumaczył Wojciech Bartkowiak (fot. materiały prasowe)

"Gazeta Wyborcza" (Grupa Agora) na koniec czerwca 2025 roku miała rekordowe 320,2 tys. prenumerat cyfrowych, czyli o 10,1 proc. więcej niż na koniec czerwca 2024 roku. W pierwszym półroczu spadły jednak przychody z cyfrowych dostępów do treści Wyborcza.pl.

– Wzrost aktywnych subskrypcji był związany z wyborami. Osiągnęliśmy go dzięki własnym tekstom i własnemu marketingowi, ale też dzięki dobrym partnerstwom z zewnętrznymi podmiotami – mówił podczas prezentacji wyników Agory Wojciech Bartkowiak, członek zarządu Agory. – Ta temperatura polityczna służy modelowi subskrypcyjnemu na całym świecie, ale rzeczywiście prawdziwym wyzwaniem, o wiele trudniejszą sztuką niż akwizycja jest sztuka retencji – tłumaczył.

Agora chce zatrzymać nowych odbiorców

Według Wojciecha Bartkowiaka utrzymanie poziomu prenumerat cyfrowych powyżej 300 tys. jest "absolutnie możliwe". – Zawsze wybory dostarczają takim wydawcom jak my nowe grupy odbiorców. Mamy jakiś czas, w którym musimy pracować nad tym, żeby ich na trwałe zatrzymać i przyciągnąć do naszej orbity – dodał.

Czytaj też: Członek zarządu Agory o wydatkach spółek Skarbu Państwa: "Wracamy do stanu normalności"

Agora, która jest notowana na giełdzie, co kwartał w swoich sprawozdaniach informuje o liczbie cyfrowych subskrypcji "Gazety Wyborczej". Po raz pierwszy poziom 300 tys. dziennik przekroczył na koniec 2022 roku (303,7 tys.). Na koniec 2024 roku prenumerat cyfrowych "GW" było 302,4 tys. Z kolei na koniec marca 2025 roku ich liczba spadła do 288 tys.

Jak podała Grupa Agora, w drugim kwartale 2025 roku wpływy segmentu prasa cyfrowa i drukowana ze sprzedaży wydawnictw zmniejszyły się o 6 proc. – do 23,7 mln zł. "To głównie rezultat spadku przychodów ze sprzedaży papierowego wydania »Gazety Wyborczej«, ale też cyfrowych dostępów do treści Wyborcza.pl" – czytamy w sprawozdaniu Grupy Agora.

Przychody cyfrowe "Gazety Wyborczej"

Z kolei w pierwszym półroczu 2025 roku wpływy ze sprzedaży wydawnictw segmentu spadły o 7,4 proc. i wyniosły 47,4 mln zł. "Rzutowały na to przede wszystkim niższe wpływy ze sprzedaży obu wersji dziennika (głównie w jego papierowej wersji)" – podano w sprawozdaniu.

Czytaj też: "Raport specjalny" Bianki Mikołajewskiej w TVP Info z emisją co tydzień. Formuła bez zmian

Przychody cyfrowe "Gazety Wyborczej" (ze sprzedaży prenumeraty cyfrowej oraz reklamy cyfrowej) w drugim kwartale 2025 roku wyniosły blisko 19,1 mln zł. Stanowiło to 49,0 proc. jej całkowitych wpływów, co oznacza wzrost o 1,7 pkt proc. w porównaniu z drugim kwartałem 2024 roku. "To przede wszystkim rezultat wyższych przychodów ze sprzedaży reklamy cyfrowej" – przekazała Agora.

Całkowite przychody segmentu prasa drukowana i cyfrowa Grupy Agora w pierwszym półroczu 2025 roku wyniosły 90,1 mln zł i były o 8,6 proc. niższe niż rok wcześniej. Koszty operacyjne zmniejszyły się o 14,9 proc., do 93,7 mln zł. Strata na poziomie EBITDA spadła z 8,5 mln zł do 1,6 mln zł. Ujemny był również wynik EBIT – 3,6 mln zł (rok wcześniej było to 11,5 mln zł na minusie).

Czytaj też: Edward Miszczak: TVN nie chciał, by Hubert Urbański prowadził "Milionerów" w Polsacie

(JF, KOZ, 18.08.2025)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.