Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Ziemiec zbiera na działalność kanału na YouTube. Ale raczej tam nie zaistnieje

Krzysztof Ziemiec jest kolejnym byłym pracownikiem TVP próbującym się odnaleźć na YouTube (screen: YouTube/Otwarta Konserwa)

Krzysztof Ziemiec w serwisie crowdfundingowym Patronite.pl rozpoczął zbiórkę na finansowanie swojego kanału na YouTube – Otwarta Konserwa. Nie jest pierwszym byłym pracownikiem Telewizji Polskiej, który próbuje sił na YouTube. Na razie z miernym skutkiem, podobnie jak jego koledzy, którzy w TVP też zajmowali się szerzeniem partyjnej propagandy Prawa i Sprawiedliwości.

Kanał Ziemca ruszył na początku maja. "Otwarta Konserwa to nowy kanał na polskim YouTubie tworzony przez kolektyw doświadczonych dziennikarzy, którym równie bliskie są konserwatywne poglądy jak też otwartość na dyskusję i inny punkt widzenia. W naszych programach będziemy rozmawiali o sprawach ważnych – polityce, społeczeństwie, sprawach międzynarodowych, kulturze. Nie ogranicza nas czas antenowy ani żadne ramówki – chcemy tworzyć ten kanał razem z Wami" – napisano w opisie kanału.

Zbiórka na rozwój kanału Krzysztofa Ziemca

W Otwartej Konserwie opublikowano 175 materiałów wideo. Krzysztofowi Ziemcowi udało się zdobyć 39,9 tys. subskrybentów.

Czytaj też: Maciej Kurzajewski odszedł z Telewizji Polskiej. Może przejść do Polsatu

W ostatni weekend na Patronite założona została zbiórka na rozwój kanału. "Dzięki Waszemu wsparciu kanał Otwarta Konserwa ma szansę rozwinąć skrzydła, tworzyć nowe formaty, rozbudowywać studio, ale też wyjść z kamerą poza nie by przygotowywać reportaże i filmy. W przyszłości chcemy stać się dobrze prosperującą marką, która codziennie będzie dostarczała Wam najwyższej jakości treści, ale także będzie miejscem, które warto odwiedzać, którego publikacje warto znać" – czytamy w opisie.

Twórcy zbiórki wyznaczyli kwoty wpłat od 10 zł do 200 zł. Piszą, że 1 tys. zł miesięcznie umożliwia im utrzymanie kanału, "pokrycie podstawowych kosztów pracy naszego studia, opłacenie transportu dla naszych gości i zaproponowanie dobrej kawy z ekspresu".

10 tys. zł miesięcznie pomoże w inwestowaniu w nowy sprzęt, a kanał "powiększy się o formaty z większą liczbą gości. Częściej będzie można nadawać na żywo".

Kolejny były pracownik TVP na YouTube

Twórcy kanału firmowanego twarzą Ziemca deklarują, że po osiągnięciu miesięcznej kwoty wpłat w wysokości 20 tys. zł "ruszamy w Polskę by odwiedzić różne jej zakątki, spotkać Was i rozmawiać o ważnych rzeczach z Waszej, lokalnej perspektywy".

Czytaj też: Oglądalność programu "Sprawdzamy" w TVP Info. Najpopularniejszy odcinek o Obajtku

Przez dzień trwania zbiórki pieniądze wpłaciły 22 osoby, które zadeklarowały łącznie 650 zł miesięcznie.

Krzysztof Ziemiec jest kolejnym byłym pracownikiem TVP próbującym się odnaleźć na YouTube. W marcu na tej platformie PRZEKanał założył Bartłomiej Graczak, który przez lata przygotowywał materiały do propagandowych "Wiadomości", a także prowadził programy w TVP Info "Minęła 8" i "Minęła 9". Trudno powiedzieć, żeby odniósł wielki sukces. W kanale zamieszczono 173 filmy, a śledzi go 42,3 tys. użytkowników.

Graczak również próbuje zbierać pieniądze na Patronite. Ma 21 wpłacających, którzy zadeklarowali łącznie 710 zł miesięcznie.

Oprócz Ziemca i Graczaka jeszcze Pajączkowska i Giza

Była korespondentka zagraniczna Karolina Pajączkowska, w TVP pracująca od 2019 roku, w styczniu założyła na YouTube kanał Pajączkowska Show. Zapowiadała, że będzie publikować po trzy materiały w tygodniu.

Czytaj też: "Do Rzeczy" musi przepraszać Tomasza Piątka za nieprawdziwą informację Gmyza i Goćka

Obecnie na jej kanale są 54 filmy, a najnowszy został umieszczony 15 maja. Kanał obserwuje 2,89 tys. subskrybentów. Pajączkowska od początku zapowiadała, że nie będzie organizowała zbiórek w serwisach crowdfundingowych.

Kanał na YouTube o tematyce medycznej Na Zdrowie! prowadzi Adam Giza, który występował w "Dzień dobry, Polsko!" w TVP 1, "Wstaje dzień" i "O tym się mówi" TVP Info, a także w "Panoramie" TVP 2 i "Wiadomościach". Opublikował 99 filmów i zdobył 2,6 tys. obserwujących.

Czytaj też: „Dobrze jest wrócić́". Rozmowa z Joanną Dunikowską-Paź z "19.30" w Jedynce TVP

(MAK, 09.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.