Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 21, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejny atak na infrastrukturę TVP. Tym razem w czasie meczu Polski z Austrią

To kolejny atak na infrastrukturę TVP (fot. Pixabay)

Telewizja Polska poinformowała, że ponownie stała się celem ataku cybernetycznego. Infrastrukturę informatyczną nadawcy zaatakowano w trakcie transmisji online piątkowego meczu Polska - Austria na piłkarskim Euro 2024.

Według TVP celem ataku typu DDoS (Distributed Denial of Service) było przeciążenie serwerów Telewizji Polskiej i doprowadzenie do poważnych zakłóceń lub całkowitego uniemożliwienia odbioru transmisji online meczu z Austrią, zarówno na stronach internetowych, jak i w aplikacjach mobilnych TVP.

"Nadawca szybko zneutralizował zagrożenie i przywrócił prawidłowe działanie swoich usług. Zastosowano zaawansowane procedury ochrony w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz mechanizmy równoważenia obciążenia serwerów ruchem i dynamicznego skalowania zasobów systemowych. Ponadto, dla zapewnienia nieprzerwanej transmisji meczu Polska - Austria w internecie, Telewizja Polska przygotowała alternatywne rozwiązanie - stronę mecz.tvp.pl, na której bez zakłóceń można oglądać całe spotkanie" - podała TVP.

Wcześniej do dużego ataku DDoS na serwery TVP doszło w czwartek, 20 czerwca br., a do poprzedniego kilka dni wcześniej, w trakcie meczu Polska - Holandia, również rozgrywanego w ramach Euro 2024.

"Telewizję Polską w analizie zdarzenia wspierają eksperci z NASK. Ze względów bezpieczeństwa TVP nie ujawnia więcej szczegółów na temat ostatnich ataków" - poinformowała TVP.

(MNIE, 21.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.