Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

98-letni Dick van Dyke najstarszym w historii zdobywcą nagrody Emmy

Dick van Dyke za pół roku skończy 99 lat (screen: YouTube/WTVR CBS 6)

Aktor i komik Dick Van Dyke przeszedł do historii, zdobywając nagrodę Daytime Emmy za gościnny występ w dziennym serialu dramatycznym w "Days of Our Lives" na platformie Peacock. Mając 98 lat jest najstarszym aktorem, który otrzymał to wyróżnienie.

Van Dyke wziął udział w 51. ceremonii rozdania Daytime Emmy Awards, będąc już najstarszym w historii nominowanym do nagrody.

"Całe życie grałem starych ludzi"

"Czuję się jak szpieg z nocnej telewizji" – zażartował Van Dyke. "Jestem najstarszym nominowanym w historii. Nie mogę w to uwierzyć. Całe życie grałem starych ludzi. Gdybym wiedział, że będę żył tak długo, lepiej bym o siebie dbał!"

Czytaj też: Pat Sajak po 41 latach zakończył prowadzenie amerykańskiego "Koła Fortuny"

W specjalnym czteroczęściowym wątku fabularnym Van Dyke pojawił się w "Days" jako "Mystery Man/Timothy Robicheaux". Jego rolę opisano następująco: "Van Dyke gra tajemniczego człowieka cierpiącego na amnezję. Marlena (Diedre Hall) ma za zadanie pomóc postaci granej przez Van Dyke’a wypełnić luki w jego pamięci. Aby to osiągnąć, zwraca się o pomoc do Johna Blacka i Steve'a Johnsona (Stephen Nichols)".

Dick Van Dyke dostał się do serialu dzięki przyjaźni z Drakem Hogestynem, który gra Johna Blacka w "Days". Van Dyke pojawił się w odcinkach z 1 września (wraz ze swoją żoną Arlene Silver), 4 września, 8 września i 14 września.

Van Dyke urodził się w 1925 roku

Richard Wayne "Dick" Van Dyke jest laureatem nagrody Tony (1961), czterech nagród Emmy (1964, 1965, 1966, 1977), Grammy (1965), People’s Choice Award (1977, 2000) i Gildii Aktorów Ekranowych za całokształt twórczości (2012).

Czytaj też: Netflix testuje pierwsze od 10 lat zmiany w wyglądzie i działaniu aplikacji

Występował też w filmach kinowych, takich jak "Bye Bye Birdie" (1963), "Mary Poppins" (1964) czy "Chitty Chitty Bang Bang" (1968). Sławę zyskał jako Robert Simpson "Rob" Petrie w sitcomie CBS "The Dick Van Dyke Show" (1961-1966), za który odebrał trzy nagrody Emmy.

Urodził się 13 grudnia 1925 roku.

Press

Czytaj też: Rosja atakuje igrzyska w Paryżu filmem AI z fałszywym Tomem Cruisem

(MAC, 10.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.