Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Christophe Deloire, sekretarz generalny Reporterów bez Granic

Christophe Deloire był hospitalizowany w Paryżu po późnym wykryciu u niego raka mózgu (screen: YouTube/Global Investigave Journalism Network)

W wieku 53 lat zmarł Christophe Deloire, sekretarz międzynarodowej organizacji pozarządowej propagującej i monitorującej wolność prasy na całym świecie – Reporterzy bez Granic (RSF). Na jej czele stał od 2012 roku. Wiadomość podał dziennik "Le Monde".

Przyczyną śmierci była postępująca choroba nowotworowa. W ostatnim czasie dziennikarz był hospitalizowany w Paryżu po późnym wykryciu u niego raka mózgu.

Jak napisano na stronie RSF, "Podczas 12 lat kierowania organizacją stała się ona jednym z najważniejszych międzynarodowych stowarzyszeń działających na rzecz wolności mediów". Kondolencje przekazał prezydent Francji Emmanuel Macron.

Organizacja Reporterzy bez Granic ma status ciała konsultacyjnego m.in. przy ONZ, UNESCO i Radzie Europy. Publikuje coroczny Indeks Wolności Prasy na temat sytuacji mediów w 180 krajach.

(MAC, 10.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.