Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

MWE Networks w konkursie na MUX 8 zgłosiła kanał, który ma walczyć z dezinformacją

Stacji na MUX 8 ma być docelowo siedem (fot. Pixabay.com)

Kanał Polska24, który spółka Polskie Wolne Media z grupy MWE Networks zgłosiła w konkursie na miejsce na MUX 8, ma m.in. zajmować się walką z dezinformacją.

– Sądzę, że w temacie MUX 8 jesteśmy w stanie stworzyć innowacyjną ofertę programu o charakterze informacyjno-publicystyczno-edukacyjnym, który przede wszystkim będzie walczył z dezinformacją i szeroko rozumianymi fake newsami – powiedział w trakcie konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w Sopocie Michał Winnicki, właściciel grupy MWE Networks.

Docelowo siedem stacji na MUX 8

W konkursie wystartowały też: Telewizja Republika, która zaproponowała kanał publicystyczno-informacyjny Republika, Fratria – wPolsce24 (pod nazwą Telewizja wPolsce.pl nadaje już kanał informacyjno-publicystyczny tego nadawcy) i węgierska spółka TV2 Média Csoport Zártkörűen Működő Részvénytársaság – rozrywkowo-lifestylowy kanał dla kobiet PTV.

Czytaj też: Czterech chętnych na nadawanie na MUX 8. W tym Republika, Fratria oraz Węgrzy

W konkursie nie można było zgłaszać istniejących stacji. Do rozdysponowania są dwa miejsca.

MUX 8 od początku nie był brany pod uwagę przy tzw. refarmingu, który wiązał się ze zmianą standardu naziemnego. W konsekwencji kanały dostępne na ósmym multipleksie mogą być nadal odbierane także na starszych dekoderach i telewizorach. Jednocześnie MUX 8 ma faktyczny mniejszy zasięg od innych multipleksów ogólnopolskich (nadaje w innym paśmie i w większości w innej polaryzacji niż pozostałe MUX). Obecnie Emitel, operator MUX 8, stara się w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej o zmianę rezerwacji częstotliwości multipleksu poprzez możliwość nadawania w nowym standardzie, a w konsekwencji podniesienia jakości obrazu kanałów do HD.

Stacji na MUX 8 ma być docelowo siedem. Obecnie jest ich pięć: Nowa TV (Grupa Polsat Plus), Metro (TVN Warner Bros. Discovery), Zoom TV (Grupa Kino Polska), Telewizja WP (Wirtualna Polska Media) i ViDoc TV (Red Carpet Media Group).

Czytaj też: Węgierska TV2 komentuje start w konkursie KRRiT. "Kanał PTV głównie dla kobiet"

(MNIE, 29.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.