Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W wieczór wyborczy sondaże exit poll będą tylko z Krakowa, Wrocławia i Rzeszowa

Sondaż exit poll przygotuje Ipsos. Obejmie on tylko trzy miasta: Kraków, Wrocław i Rzeszów (screen: YouTube/SluzbowiKoledzy13 TV)

Stacje telewizyjne przygotowały wieczory wyborcze poświęcone drugiej turze wyborów samorządowych. Sondaże exit poll będą tylko z Krakowa, Wrocławia i Rzeszowa.

Dla TVP, TVN i Polsatu sondaż exit poll ponownie przygotuje Ipsos. Obejmie on tylko trzy miasta: Kraków, Wrocław i Rzeszów. To te z sześciu badanych w pierwszej turze miast (były jeszcze Warszawa, Katowice i Gdańsk), w których odbywa się druga tura wyborów prezydenckich.

TVP

Wieczór wyborczy będzie nadawany od 20.45 w TVP Info i od 20.55 w TVP 1 (przez ok. 25 minut). W TVP Info ma potrwać do 22.45. Emisję zaplanowano też w TVP 3 - od 20.45 do 21.25 i TVP Polonia - od 20.55 do 21.15.

Program poprowadzą Joanna Dunikowska-Paź, Marek Czyż, a wyniki przedstawi Piotr Jędrzejek.

TVN 24

Program "Czas decyzji" wystartuje o 20.30. Potrwa do 22, a jego kolejna część ruszy o 23, po "Szkle kontaktowym". Wieczór poprowadzą Justyna Kosela, Radomir Wit i Mateusz Walczak, który będzie analizował wyniki w wirtualnym studiu. W programie pojawią się publicyści i politolodzy.

Polsat News

Program ruszy o 20.30 i będzie nadawany w Polsat News, Polsat News Polityka i Wydarzeniach 24, ale też na Interia.pl. Prowadzącymi będą Katarzyna Zdanowicz i Piotr Witwicki. Igor Sokołowski będzie z kolei analizował m.in. wyniki exit poll. W Polsat News i Polsat News Polityka program potrwa do ok. 22.30, a w Wydarzeniach 24 - do 21.30.

TV Republika

Jak poinformował nas Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny i prezes TV Republika, ta stacja też planuje w niedzielę wieczorem program poświęcony wyborom. Poprowadzą go Danuta Holecka, Katarzyna Gójska, Michał Rachoń i Adrian Stankowski.

Stacja nie ma własnego sondażu, ale już przy pierwszej turze powoływała się na dane Ipsos dla trzech głównych nadawców.

Według Nielsen Media programy, w których ogłaszano sondażowe wyniki pierwszej tury wyborów samorządowych, oglądało 7 kwietnia w godzinach 21-21.09 łącznie ok. 4,9 mln widzów.

(MNIE, 19.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.