Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Kolenda-Zaleska nie jest już prezeską Fundacji TVN. Na czele stanie Zuzanna Lewandowska

Zuzanna Lewandowska jest menedżerką i przedsiębiorczynią społeczną (screen: YouTube/Onet Styl Życia, fot. materiały prasowe)

Dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska przestała pełnić funkcję prezeski Fundacji TVN.

TVN Warner Bros. Discovery tłumaczy ten ruch w komunikacie zakończeniem ośmioletniej kadencji, co nastąpiło 14 kwietnia. W 2016 roku Kolenda-Zaleska na stanowisku prezeski Fundacji TVN zastąpiła Bożenę Walter.

Czytaj też: Oświadczenie TVP: "Spór o finanse uderza najbardziej w naszych odbiorców"

Z początkiem maja nowe stanowisko łączące funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego fundacji obejmie Zuzanna Lewandowska. Lewandowska jest menedżerką i przedsiębiorczynią społeczną. Do lipca 2022 była wiceprezeską zarządzającą i dyrektorką programową w ramach Grupy Filantropijnej Gazety Wyborczej.

Jednocześnie do zarządu powołani zostali również: Rafał Ogrodnik, CFO i COO Warner Bros. Discovery w Polsce, oraz Jan Mróz, vice president – communication & public affairs Warner Bros. Discovery w Polsce. Rafał Ogrodnik pełnił już funkcję członka zarządu fundacji. W nowym zarządzie będzie odpowiedzialny za obszar finansowy. Z kolei Jan Mróz będzie wspierał fundację w obszarach komunikacji i PR oraz we współdziałaniu z TVN Warner Bros. Discovery w zakresie projektów CSR.

O zmianach zdecydowała rada Fundacji TVN. Zasiadają w niej: Zbigniew Gaciong (kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Akademii Medycznej w Warszawie), Katarzyna Kieli (president & managing director Warner Bros. Discovery Poland, CEO TVN), Jarosław Potasz (group vice president studios & productions w TVN Warner Bros. Discovery) i Krzysztof Krawczyk (szef warszawskiego biura oraz partner w CVC Capital Partners).

Czytaj też: Marek Wiernik odszedł z radiowej Trójki. Przez rok był wicedyrektorem anteny

Poprzednio w zarządzie Fundacji TVN zasiadali: Katarzyna Kolenda-Zaleska (prezeska), Dominika Świerczewska i Rafał Ogrodnik.

Fundacja TVN realizuje inicjatywy społeczne i przedsięwzięcia dobroczynne oraz projekty infrastrukturalne, takie jak budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Instytucie-Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka.

Czytaj też: Świrski nie ukarze TV Republika za słowa Jana Pietrzaka o imigrantach. "Była to satyra"

(MNIE, 16.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.