Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Za kilkanaście mln zł Grupa ZPR przejęła Muzo.fm od Polsatu

Transakcja została ostatecznie sfinalizowana 27 marca 2024 roku (fot. screen: YouTube.com/Muzo TV)

Grupa ZPR Media za kilkanaście mln zł kupiła ponadregionalne radio Muzo.fm od Telewizji Polsat.

Transakcja została ostatecznie sfinalizowana 27 marca 2024 roku. - W sprawozdaniu za pierwszy kwartał proszę spodziewać się pełnego rozliczenia sprzedaży Muzo. Ja bym spodziewała się tam małych kilkunastu milionów złotych - odpowiedziała na pytanie "Presserwisu" podczas spotkania online z dziennikarzami Katarzyna Ostap-Tomann, członkini zarządu ds. finansowych Cyfrowego Polsatu.

Przypomnijmy, że w 2014 roku Telewizja Polsat za nadawcę Muzo.fm - jak podawano wówczas w komunikatach - oczekiwała 4,3 mln zł. Dokładnej kwoty obecnej transakcji Grupa ZPR nie podaje.

Grupa ZPR Media już w tym tygodniu wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazwy Muzo.fm na Eska Rock.

Czytaj też: Sienkiewicz chce Świrskiego przed Trybunałem Stanu. "Wniosek ma podstawy w ustawach"

Już od końca 2022 roku Grupa ZPR Media odpowiadała za produkcję programu Muzo.fm, a od stycznia 2023 roku należąca do niej spółka Time przejęła od Polsat Media obsługę reklamową rozgłośni. W marcu 2023 roku radio zmieniło format muzyczny na rockowy.

W pierwszym kwartale 2024 roku radio Muzo.fm miało 0,4 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).

(KOZ, 12.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.