Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd spółki Wyborcza spotka się z załogą tydzień wcześniej. Reakcja na list

Spotkanie przy Czerskiej rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do około 15.30 (screen: YouTube/Strefa Przestrzeni)

Zarząd spółki Wyborcza przyspieszył na 10 kwietnia termin spotkania z całą załogą. To reakcja na list, w którym pracownicy żądają m.in. podwyżek pensji i likwidacji tzw. umów śmieciowych.

Jak wynika z treści e-maila, do którego dotarł „Presserwis”, spotkanie pierwotnie było zaplanowane na 16 kwietnia, czyli po pierwszych dwóch tygodniach od rozpoczęcia działalności operacyjnej Wyborczej jako odrębnego podmiotu. Jak tłumaczą w wiadomości członkowie zarządu nowej spółki – Joanna Kwas, Wojciech Bartkowiak i Mikołaj Chrzan, z uwagi na postulaty wysuwane przez pracowników w liście postanowiono przyspieszyć termin spotkania i rozszerzyć jego agendę. Pod listem ws. podwyżek i innych zmian w wydawnictwie podpisało się ponad 270 osób.

Czytaj też: KRRiT znów zajmuje się TVN 24 i Radiem Zet. Wypowiedź Wojdy i materiał o Adamczyku

Spotkanie w siedzibie wydawnictwa przy ul. Czerskiej w Warszawie ma rozpocząć się od przedstawienia działań związanych z wynagrodzeniami, a następnie planów dotyczących redakcji, technologii, subskrypcji i sprzedaży.

(MZD, 05.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.