Dział: PRASA

Dodano: Marzec 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jędrzej Lipski nie jest już redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego”

Jędrzej Lipski, wciąż będąc wciąż szefem "DZ", startuje w wyborach samorządowych na radnego Jastrzębia-Zdroju z ramienia PiS

Obowiązki redaktora naczelnego „Dziennika Zachodniego” - tytułu koncernu Polska Press - za Jędrzeja Lipskiego przejął Bartłomiej Romanek, dotychczasowy zastępca naczelnego. Zmiany także w „Dzienniku Bałtyckim”.

Romanek był zastępcą Lipskiego, a wcześniej – jeszcze w czasach Verlagsgruppe Passau – szefował oddziałowi „Dziennika Zachodniego” w Częstochowie.

O Jędrzeju Lipskim, dwa razy było głośno. W lipcu 2021 roku zasłynął wstępniakiem, gdzie w sześcioakapitowym tekście znalazło się 39 literówek. Jedna w jego własnym nazwisku. Drugi raz ostatnio, gdy okazało się, że będąc wciąż szefem "DZ", startuje w wyborach samorządowych na radnego Jastrzębia-Zdroju z ramienia PiS. 

Przemysław Szymańczyk przestał pełnić natomiast funkcję redaktora naczelnego dzienników „Dziennik Bałtycki” i „Głos Pomorza”. Rozstaje się z Polska Press. Pełniącym obowiązki naczelnego obu tych tytułów został Mariusz Leśniewski (dotąd zastępca w „DB”)

(MAT, 28.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.