Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polsat już bez praw do meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej

Wcześniej Polsat pokazywał mecze polskiej reprezentacji w płatnym kanale Polsat Sport Premium 1 (screen: YouTube/TVP Sport)

Telewizja Polsat nie ma już praw do emisji spotkań polskiej reprezentacji piłkarskiej.

– W czasie baraży o Mistrzostwa Europy transmitowaliśmy mecze inne niż z te udziałem reprezentacji Polski. Nasza sublicencja z Telewizją Polską wygasła wraz z końcem 2023 roku – przekazało nam biuro prasowe Polsatu.

Czytaj też: Mecz Walia – Polska oglądało 5,5 mln widzów w TVP. Reprezentacja awansuje na Euro 2024

Wcześniej Telewizja Polsat pokazywała mecze polskiej reprezentacji w płatnym kanale Polsat Sport Premium 1. Meczom towarzyszyło rozbudowane, wielogodzinne studio. Dzięki sublicencji od Telewizji Polskiej nadawca mógł transmitować mecze w kanale płatnym. Z kolei TVP nadawała je w stacjach niekodowanych.

To kolejne osłabienie oferty piłkarskiej Grupy Polsat Plus. Od nowego sezonu (2024/2025) grupa nie będzie już pokazywała Fortuna Pucharu Polski i Fortuna 1. Ligi (te prawa przejmuje TVP), a po tym sezonie kończą się jej prawa do Ligi Mistrzów UEFA (przejmuje je Canal+).

Czytaj też: Piotr Żak, syn Zygmunta Solorza, p.o. prezesem Telewizji Polsat na razie tylko do połowy kwietnia

(MNIE, 28.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.