Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 27, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Leszek Bugajski, krytyk literacki i redaktor "Wprost". Zmarł w wieku 75 lat

Leszek Bugajski jeszcze w poniedziałek uczestniczył w cotygodniowym kolegium (screen: YouTube.com/Xiegarnia.pl)

Nie żyje Leszek Bugajski, krytyk literacki, publicysta, redaktor "Wprost". Miał 75 lat.

Jak poinformowała redakcja tygodnika, Bugajski jeszcze w poniedziałek uczestniczył w cotygodniowym kolegium. "Po zebraniu redakcyjnym miał jechać do jednego z wydawnictw po nowe książki do recenzji. Nie zdążył już ich odebrać" – napisał "Wprost".

"Leszek był dla nas ogromnym wsparciem. Zarażał swoim poczuciem humoru i dystansem do otaczającej rzeczywistości. Był bardzo zaangażowany w swoją pracę. Co tydzień recenzował po kilka książek, redagował teksty naszych autorów, kilka dni temu oddał nowy materiał na święta wielkanocne. To dla nas ogromna i bolesna strata" – powiedział redaktor zarządzający "Wprost" Szymon Krawiec, cytowany przez serwis Wprost.pl.

Leszek Bugajski zaczął pracę we "Wprost" w 2015 roku jako sekretarz redakcji. W przeszłości był m.in. szefem działu literackiego "Życia Literackiego", redaktorem naczelnym "Twórczości", redaktorem działu literackiego "Playboya" i zastępcą szefa działu kultury "Newsweeka".

(KOZ, 27.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.