Dział: PRASA

Dodano: Marzec 21, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora nie jest zainteresowana kupowaniem Polska Press

Agora nie chce przejmować dzienników regionalnych Polska Press (screen: YouTube/Strefa Przestrzeni)

Agora nie jest zainteresowana kupnem Polska Press - poinformował członek jej zarządu Wojciech Bartkowiak podczas środowej konferencji poświęconej wynikom finansowym spółki.

- Obserwujemy oczywiście to, co się dzieje wokół Polska Press, bo to jest od 35 lat nasz konkurent – powiedział Wojciech Bartkowiak. - Uważamy, że przyszłość tego koncernu to bardzo skomplikowana sprawa, niezależnie od tego, jakie decyzje zostaną podjęte. Czy to będzie nadal w gestii szeroko rozumianego państwa, czy inwestora – dodał Bartkowiak.

Natomiast prezes Agory Bartosz Hojka dodał: - Transakcja przejęcia Polska Press przez koncern paliwowy bardzo skomplikowała jego sytuację i sytuację na rynku prasy. I niezależnie od zmian, które zachodzą w tej chwili w kierownictwie tego koncernu, to ta firma dzisiaj odpowiada za to, co się dzieje z całą prasą lokalną w Polsce i co się z nią wydarzy w przyszłości. Niestety wzięła sobie ten problem na plecy i nowe kierownictwo ten problem dziedziczy i będzie musiało się z nim zmierzyć. Od decyzji, które zapadną w tej sprawie, będzie zależała przyszłość polskiej prasy lokalnej.

Zainteresowane aktywami Polska Press są natomiast Wirtualna Polska i ZPR Media.

(MZD, KOZ, 21.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.